Rebello 1200 Giubileo – odrodzenie Moto Morini
Piotr Jędrzejak
2 kwietnia 2012

Moto Morini znowu produkuje!

W ostatnim roku Moto Morini miało spore problemy. Na tyle spore, że prawa do marki (wraz całą fabryką, sprzętem i projektami) zostały sprzedane za drobne – mniej niż 2 miliony euro. Przypomnę, że w przypadku Ducati jest to 750 milionów euro. Nowy właściciel jednak od razu wziął się do pracy i już przedstawił swój nowy sprzęt na 2013 rok.

Motocykl nazywa się Rebello 1200 Giubileo i nazwy tej nie chcemy komentować. Sprzęt jest nie tylko pierwszym, który wyjeżdża z fabryki po wskrzeszeniu marki, ale również uczczeniem jej 75-lecia. Jednostka to V2 o pojemności 1200 ccm, dysponująca mocą na poziomie 130 KM.Rebello na sucho waży niemało jak na nakeda, bo 197 kg. Za operowanie tą masą odpowiedzialne są heble Brembo oraz zawieszenie Marzocchi z przodu i Ohlins z tyłu – oczywiście z pełną regulacją. Pierwsi właściciele będą mogli wsiąść na swoje nowiutkie Moto Morini dopiero w 2013 roku, a do tej pory zostanie wyprodukowanych wyłącznie 600 sztuk. Posiadanie Rebello 1200 Giubileo będzie więc powodem do dumy. Ale czy na pewno? To włoski sprzęt, a te mają prawo nie podobać się każdemu – mi nie przypadł do gustu. Co wy uważacie? Zwróćcie uwagę na niecodzienne rozwiązanie elektrycznie regulowanego zadupka.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły