Grupa VW oferuje 750 milionów euro za Ducati

- Piotr Jędrzejak

Wygląda na to, że Niemcy rzeczywiście kupią Ducati.

Pisaliśmy już o dość poważnie brzmiących plotkach na temat zainteresowania Audi zakupem Ducati. Teraz okazuje się, że Grupa Volkswagen  (właściciel Audi) złożyła już konkretną propozycję! Tak przynajmniej twierdzi włoska ekipa z gazety Correrie di Bologna. Audi miało czas do połowy kwietnia, jednak nie potrzebowało zastanawiać się aż tak długo. Cena wywoławcza, jaką postawił Investindustrial – główny inwestor w Ducati Motor Holdings to 832 miliony euro, z czego około 200 mln miało być długami. VW jednak odkryło, że długów jest znaczeni mniej, w związku z czym cena jaką zaproponowali Niemcy to 750 000 000 euro. Jest to i tak prawie dwa razy większa kwota, niż ta, którą Investindustrial wyłożył kupując kiedyś Ducati. Mówi się, że transakcja jest już bliska do sfinalizowania.

Jeżeli podpisy rzeczywiście zostaną złożone, a wszystko na to wskazuje, to VW będzie mogło rządzić w Ducati, posiadając 70% udziałów. Jednocześnie pojawiają się głosy, że Niemcy chcą pozbyć się swoich 20% w Suzuki. Dzięki temu mieli dostęp do japońskiej technologii tworzenia niedużych silników, ale ostatnio współpraca była dość nerwowa. Z Ducati w planie, Suzuki może okazać się zbędne. Osobiście nie mogę doczekać się tego, co może urodzić się z niemiecko-włoskiego romansu.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl