Grupa VW oferuje 750 milionów euro za Ducati
Piotr Jędrzejak
1 kwietnia 2012

Wygląda na to, że Niemcy rzeczywiście kupią Ducati.

Pisaliśmy już o dość poważnie brzmiących plotkach na temat zainteresowania Audi zakupem Ducati. Teraz okazuje się, że Grupa Volkswagen  (właściciel Audi) złożyła już konkretną propozycję! Tak przynajmniej twierdzi włoska ekipa z gazety Correrie di Bologna. Audi miało czas do połowy kwietnia, jednak nie potrzebowało zastanawiać się aż tak długo. Cena wywoławcza, jaką postawił Investindustrial – główny inwestor w Ducati Motor Holdings to 832 miliony euro, z czego około 200 mln miało być długami. VW jednak odkryło, że długów jest znaczeni mniej, w związku z czym cena jaką zaproponowali Niemcy to 750 000 000 euro. Jest to i tak prawie dwa razy większa kwota, niż ta, którą Investindustrial wyłożył kupując kiedyś Ducati. Mówi się, że transakcja jest już bliska do sfinalizowania.

Jeżeli podpisy rzeczywiście zostaną złożone, a wszystko na to wskazuje, to VW będzie mogło rządzić w Ducati, posiadając 70% udziałów. Jednocześnie pojawiają się głosy, że Niemcy chcą pozbyć się swoich 20% w Suzuki. Dzięki temu mieli dostęp do japońskiej technologii tworzenia niedużych silników, ale ostatnio współpraca była dość nerwowa. Z Ducati w planie, Suzuki może okazać się zbędne. Osobiście nie mogę doczekać się tego, co może urodzić się z niemiecko-włoskiego romansu.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły