Czy Audi zakupi Ducati?

- Piotr Jędrzejak

Niemiecka precyzja,  włoski (a oryginalnie hiszpański – przyp. red) temperament. Czy to hasło coś wam mówi?

Dokładnie w ten sposób reklamowany był Seat po przejęciu przez Volkswagena. No i pewnie wiele osób zgodzi się, że domieszka niemieckiej krwi wyszła Hiszpanom na dobre. Czy podobny los czeka Ducati? Włoski producent motocykli jest na sprzedaż już od ponad roku, a póki co najbardziej realne zdają się ostatnie opinie, że kupcem może okazać się Audi. Ale po kolei…

Jakiś czas temu Ducati połączyło się z AMG. Wtedy to rozniosły się plotki, że Mercedes-Benz zakupi włoski koncern. Okazało się jednak, że efektem było tylko (albo aż?) kilka ciekawych spotów reklamowych i Diavel w wersji AMG. Następnie mówiło się, że włoskim sprzętem zainteresowane są dwie indyjskie firmy, Machindra oraz Hero MotoCorp. Fanatycy marki odetchnęli – to znowu były plotki.

Teraz na pozycji kupca pojawił się producent samochodów z czterema pierścieniami w logo i póki co jest to najbardziej wiarygodny scenariusz. Wprawdzie w 2011 roku włoskie sprzęty sprzedawały się nie najgorzej, ale w księgach i tak jest sporo milionów euro zadłużenia. Ten fakt z kolei winduje realną cenę Ducati do 850 milionów euro. Istotną sprawą, która urzeczywistnia transakcję jest fakt, że prezes Volkswagena (czyli właściciela Audi), Ferdinand Piech znany jest jako fan motocykli i od dawna chciał posiadać jakiegoś producenta dwóch kółek. To też pozwoliłoby mu walczyć z BMW Motorrad. Podsumowując… ktoś chętny na Ducati z silnikiem 2.0 TDI?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl