Pierwszy skuter od Kawasaki: J300 2014!
Piotr Jędrzejak
9 października 2013

Uwaga, przełom w Kawasaki! Zieloni w końcu doszli do wniosku, że w końcu warto stać się częścią stale rosnącego rynku skuterów w Europie!

Pewnie zauważyliście, że Kawasaki miało lukę w segmencie skuterów? Od tej pory już nie! Wypełni ją model J300 – litera J pochodzi od słowa Jyounetsu oznaczającego pasję, z którą Kawasaki tworzyło swoje nowe dzieło. Reszta pochodzi już z innego źródła. Partnerem strategicznym przy projektowaniu J300 była firma Kymco, która dostarczyła układ napędowy oraz kilka elementów nadwozia. Poza tym, cytując informację prasową, „projekt wraz z rozwiązaniami inżynierskimi typowymi dla  Kawasaki, był prowadzony przez japońskich inżynierów i powstał w fabryce Kawasaki w Akashi w Japonii”.

Zapożyczenie technologii Kymco przez Kawasaki może brzmieć trochę przerażająco… Pytanie tylko czy to rzeczywiście źle dla Kawasaki? Wydaje nam się, że niekoniecznie, przecież Tajwański producent wypuszcza w ostatnich latach coraz lepsze skutery.

Skuter Kawasaki J300 zostanie oficjalnie zaprezentowany już 5 listopada na targach Eicma w Mediolanie, a w salonach zagości już pod koniec roku 2013.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły