Pierwszy skuter od Kawasaki: J300 2014!

- Piotr Jędrzejak

Uwaga, przełom w Kawasaki! Zieloni w końcu doszli do wniosku, że w końcu warto stać się częścią stale rosnącego rynku skuterów w Europie!

Pewnie zauważyliście, że Kawasaki miało lukę w segmencie skuterów? Od tej pory już nie! Wypełni ją model J300 – litera J pochodzi od słowa Jyounetsu oznaczającego pasję, z którą Kawasaki tworzyło swoje nowe dzieło. Reszta pochodzi już z innego źródła. Partnerem strategicznym przy projektowaniu J300 była firma Kymco, która dostarczyła układ napędowy oraz kilka elementów nadwozia. Poza tym, cytując informację prasową, „projekt wraz z rozwiązaniami inżynierskimi typowymi dla  Kawasaki, był prowadzony przez japońskich inżynierów i powstał w fabryce Kawasaki w Akashi w Japonii”.

Zapożyczenie technologii Kymco przez Kawasaki może brzmieć trochę przerażająco… Pytanie tylko czy to rzeczywiście źle dla Kawasaki? Wydaje nam się, że niekoniecznie, przecież Tajwański producent wypuszcza w ostatnich latach coraz lepsze skutery.

Skuter Kawasaki J300 zostanie oficjalnie zaprezentowany już 5 listopada na targach Eicma w Mediolanie, a w salonach zagości już pod koniec roku 2013.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl