Usterka przy 370 km/h na 1/4 mili, kierowca zeskakuje z motocykla!

- Piotr Jędrzejak

Skutkiem jest jedynie kilka siniaków i złamanie stopy!

Motocykle startujące w najwyższych klasach wyścigów równoległych to prawdziwe potwory. Na jednym z nich jeździ Chris Matheson. „Potwory” to może dość delikatne określenie – chyba przyznacie, że pokonanie 1/4 mili w 6,1 sekundy z prędkością 371 km/h to całkiem niezły wynik, prawda? Dokładnie takie osiągi miał Chris w biegu, w którym nie otworzył się spadochron w jego motocyklu…

Co w takim razie można zrobić, gdy przy 370 km/h układ „hamulcowy” zawodzi? Proste, trzeba zeskoczyć z motocykla! Przy takiej prędkości, po kontakcie z asfaltem kombinezon Chrisa zaczął dymić…

http://youtu.be/_t0U_zpwLME

Ale uwaga! Chris wyszedł z tak poważnego wypadku ze stosunkowo niewielkimi kontuzjami. Po zdiagnozowaniu złamania kości stopy i kilku siniaków, Chris opuścił szpital! Tyle szczęścia niestety nie miała jego maszyna… Zobaczcie film poniżej – z takiego spotkania z barierami i zboczem nie mogła wyjść bez szwanku.

[Aktualizacja]

Przyczyną wypadku nie była jednak usterka. W momencie, w którym Chris chciał złapać hamulec, motocykl przejechał przez nierówność asfaltu. Kierownica uderzyła w dłoń Chrisa, a pęd wiatru najpierw oderwał od motocykla jego dłoń, później całe ramię i w końcu całe ciało.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl