Nowy Ducati Monster 821 chłodzony cieczą – pierwsze zdjęcia!
Piotr Jędrzejak
26 marca 2014

Fani klasycznych Ducati może nie będą zadowoleni, ale stoi przed Wami nowy przedstawiciel rodziny Potwornickich z silnikiem… chłodzonym cieczą!

Po premierze chłodzonego cieczą Monstera 1200, jakoś wcale nie dziwi nas, że na rynku pojawi się również jego mniejsza wersja. Prawdę mówiąc, to Włosi zastosowali tutaj taką samą sztuczkę, jak w przypadku Panigale 1199 i 899. Oznacza to, że wzięli Monstera 1200, upchnęli do niego silnik z Hypermotarda / Hyperstrady i dali mu dwustronny wahacz zamiast jednostronnego. Przy okazji mniejszy Monster otrzymał zwykły uchwyt tablicy, zamiast montowanego na wahaczu. I to tyle z różnic wizualnych.

Monster 800 wygląda też, jakby miał bardzo podobne wyposażenie. Zabrakło sprzęgła hydraulicznego, ale hamulce i zawieszenie wyglądają dokładnie tak, jak w 1200. Obstawiamy, że na pokładzie nie zabraknie również ABSu oraz całego pakietu kontroli trakcji. Skoro silnik Testastretta 11° pochodzi z Hypermotarda, to strzelamy, że moc znajdzie się na identycznym poziomie 110 KM.

Zdjęcia pojawiły się na stronie BikeSocial prowadzonej przez Bennetts, czyli firmą ubezpieczeniową z Wielkiej Brytanii. Monster 821 – o ile rzeczywiście otrzyma taką nazwę – wygląda wprawdzie na model bardzo bliski produkcji, jednak brytyjskie źródła donoszą, że od premiery dzieli nas jeszcze kilka miesięcy. Jak uważacie, Ducati zaprezentuje ten motocykl na World Ducati Week w lipcu, czy na targach Intermot / Eicma w październiku / listopadzie?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły