Nowa Yamaha R6 już w 2015? Plotki…
Piotr Jędrzejak
5 sierpnia 2014

Nowa YZF-R6 miałaby mieć 3 cylindry i 675 cm3 pojemności. Czy to możliwe, że do salonów trafi już w 2015?

Aktualnie świat żyje doniesieniami o nowej YZF-R1, ale co z mniejszą siostrą? Można mówić, że eRłan dawno nie był odświeżany, natomiast w przypadku R6 minęły już wieki. Ostatni lifting zaprezentowany został w 2007 roku, ale ten design sięga aż do prezentacji w 2005 roku To już… prawie 9 lat!

Nie jest więc zaskoczeniem, że w końcu musiały powstać plotki o nowym modelu. Po raz kolejny doniesienia pochodzą od źródła brytyjskiej redakcji MCN. Nowy model podobno pojawi się w salonach w 2015 roku.

O motocyklu wiadomo raczej niewiele. Plotki sugerują, że nowa Yamaha YZF-R6 będzie miała trzy cylindry (o czym już kiedyś wspominaliśmy), a więc pojemność 675 cm3. Jednostka pochodziłaby z Yamahy MT-09, która ma 849 cm3 pojemności. W przypadku R6 średnica tłoka pozostałaby niezmieniona (78mm), a skrócony zostałby jego skok, czego skutkiem z pewnością będzie znaczne podniesienie obrotów maksymalnych silnika. Rama prawdopodobnie będzie zupełnie nowa, aby sprostać sportowym wymaganiom.

Niestety nie istnieją żadne zdjęcia szpiegowskie, ani konkretne doniesienia – nie wspominając już o potwierdzeniu ze strony Yamahy. Nie zdarzało się też, aby japoński producent jednocześnie odświeżał zarówno sześćsetkę, jak i litra. Krótko mówiąc, to co przeczytaliście powyżej, jest całkiem niepewne. Mamy jednak nadzieję, że te plotki okażą się prawdziwe… A Wy?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły