MV Agusta F3 800 AGO – bardzo unikalna i bardzo sexy!
Piotr Jędrzejak
19 kwietnia 2014

MV Agusta przedstawia bardzo specjalną, unikalną oraz niesamowicie seksowną wersję F3 800 sygnowaną przez samego Giacomo Agostiniego!

Dziś, tak samo jak kiedyś, perfekcjonizm i doskonałość są napędzającymi czynnikami, które inspirują nas do tworzenia unikalnych motocykli. Tricolour, złoto i ten Numer 1: owiewki „campionissimo” przywołują radosny świat wyścigów oraz niepowtarzalną atmosferę na torach, gdzie zrodziła się legenda niezwyciężonych motocykli MV Agusta Grand Prix. Te motocykle stworzyły legendę motocyklizmu, Giacomo Agostiniego, a teraz na nowo powstają z przeszłości, dzięki najwierniejszej replice w dziejach: F3 800 AGO – motocyklowi, który zawiera niezwyciężoną technologię zapewniającą onieśmielające osiągi oraz niezrównaną przyjemność z jazdy.

Właśnie tak brzmi wstęp do oficjalnej zapowiedzi nowej wersji F3 800 od MV Agusty i uznaliśmy, że musicie go przeczytać. Pozostałą częścią nie będziemy Was zanudzać, więc tylko przytoczymy Wam najciekawsze cechy tego jakże zniewalającego motocykla.

No właśnie, cholera, czy widzieliście ostatnio coś bardziej sexy, niż ta MV Agusta?! My chyba zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia.

Motocykl posiada ogromy pakiet elektroniki o tajemniczej nazwie MVICS, czyli Motor & Vehicle Integrated Control System. Sposób oddawania mocy można dostosować w trzech trybach, kontrola trakcji ma 8 poziomów, a to, co wyświetlają zegary, można zmieniać według gustu. MVICS zapewnia pełną personalizację motocykla pod własne wymagania – dopasować można nawet stosunek otwarcia przepustnicy do otwarcia manetki! ABS to Bosch 9MP z systemem RLM przeciwdziałającym podnoszeniu się tylnego koła przy ostrym hamowaniu.

Piękno F3 800 AGO ukryte jest w każdym detalu. Sety i podnóżki obrobione zostały z bryły aluminium, a przedni i tylny błotnik wykonane zostały z karbonu. Jeżeli to nie jest wystarczająco wyścigowe i olśniewające, zerknijcie na felgi. Są nie tylko cudownie filigranowe, ale dodatkowo oszczędziły kolejne dwa kilogramy!

F3 800 AGO tak samo przepiękna, jak i unikalna. MV Agusta planuje zbudować tylko 300 sztuk tego modelu, a każdy z nich będzie miał na półce zawieszenia srebrną plakietkę z unikalnym numerem. Gdyby tego było mało, na zbiorniku znajdzie się autograf Giacomo Agostiniego, a każdy klient otrzyma specjalny certyfikat podpisany przez samego Mistrza!

F3 800 AGO trafi do sprzedaży na początku maja 2014, a cena wydaje się adekwatna. Każdy z 300 szczęśliwców będzie musiał wyłożyć około 100 000 złotych.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły