Motocykle 125 ccm na prawo jazdy – propozycje Junaka
MotoRmania
21 lipca 2014

Prezydent podpisał nowelizację przepisów, dzięki czemu za nieco ponad miesiąc będzie można jeździć motocyklami 125 ccm posiadając jedynie kat. B oraz staż kierowcy minimum 3 lat. To świetny powód, aby pomyśleć o nowym Junaku 125.

news sponsorowany

Prezydent podpisał nowelizację przepisów na początku minionego tygodnia, następnie musi zostać ona opublikowana w dzienniku ustaw. Od tego momentu minie 30 dni i właśnie wtedy kierowcy posiadający kat. B z przynajmniej 3-letnim stażem wsiądą na motocykle klasy 125 ccm – również z manualną skrzynią biegów! W ten sposób Polska podąża w tym samym kierunku, gdzie są już kraje zachodniej Europy, a nawet Czechy. Poznajcie więc kolekcję motocykli, jakie w związku z nową ustawą proponuje Junak!

Kolekcja Junak 125:

Junak 124 to tak naprawdę ewolucja motoroweru 903 Race. Ze względu na atrakcyjny design oraz dość oryginalny charakter tego jednośladu podjęliśmy decyzję o stworzeniu wersji z jednostką 125 ccm sygnowaną jako Junak 124.

Junak 124 – prezentacja:

Model 122 adresowany jest przede wszystkim do motocyklistów szukających taniego w eksploatacji, małolitrażowego, ale dynamicznego i wygodnego środka transportu. Wyjątkowo udany motocykl łączy w sobie wszystkie zalety prostego klasyka.

Junak 122 – prezentacja:

Junak 123 z kolei to konstrukcja stylistyczna motocykla inspirowana ideą cafe racera. Małego, sprytnego motocykla do szybkiego pokonywania zakamarków miejskiej dżungli. Zarówno design, jak i specyfika budowy jasno i czytelnie określają przeznaczenie i charakter pojazdu.

Junak 123

122 RS oraz 122 Sport to wytrawna wersja agresywnego małego nakeda. Odważny, nowoczesny design, wyrafinowany dobór kolorów, imponujące parametry ? ten motocykl po prostu wzbudza respekt. Nie ma w tym cienia przesady. Niewielka jednostka o pojemności 125 ccm generuje blisko 12KM. Dzięki niewielkiej masie własnej motocykla silnik doskonale radzi sobie zarówno w miejskich realiach jak i na długich prostych.

Junak 122 Sport – prezentacja:

Junak 121 to typowy mieszczuch, którego określa przede wszystkim wygoda i funkcjonalność. Pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy to naprawdę spory bagażnik idealny to transportu nawet sporych pakunków. W miejskich motocyklach użytkowych ten element bywa nagminnie pomijany przez projektantów, zmuszając właścicieli do stosowania wielu niekonwencjonalnych rozwiązań.

Junak 121
MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły