KTM 1290 Super Duke znowu upolowany!
Piotr Jędrzejak
22 kwietnia 2013

Mamy nadzieję, że jeszcze nie zapomnieliście o bestialskim mega-power-nakedzie od KTMa?

Chodzi oczywiście o model 1290 Super Duke, a żeby jeszcze raz nakręcić Was na ten motocykl, zobaczcie totalnie odjazdowe, oficjalne video oraz trochę mniej oficjalną sesję zdjęciową – w obu przypadkach bohaterem jest prototyp 1290 Super Duke. Tym razem zobaczyć możecie „tylko” zdjęcie szpiegowskie, które opublikował amerykański portal Asphalt&Rubber. Niestety nieznane są ani data, ani miejsce upolowania KTMa, więc ciężko wywnioskować cokolwiek na podstawie tego zdjęcia.

Mimo braku malowania znanego z prototypu, jedno jest pewne – to wciąż ten sam sprzęt, a Austriacy zostawili agresywną linię motocykla z wysokim zbiornikiem. Trochę przerażać może przednia lampa, ale nie przejmujcie się nią – to klosz z Duke 125 założony na potrzeby jazdy po drogach publicznych. Mamy szczerą nadzieję, że podobna zasada tyczy się, wcale niegrzeszącego urodą układu wydechowego. Poza tym przednie zawieszenie i hamulce nie są już wyciągnięte rodem z wyścigów prototypów. To trochę bardziej standardowe układy, jednak monoblok Brembo montowany radialnie nie powinien nikogo rozczarować. Nie wiemy jak Wy, ale my wciąż nie możemy doczekać się premiery nowego Super Duke’a!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły