Kawasaki Z250 już w Japonii! Z300 niebawem w Europie?
Piotr Jędrzejak
31 stycznia 2013

Pamiętacie plotki o małym nakedzie od Kawasaki? Okazały się prawdziwe!

W październiku, niedługo po prezentacji Kawasaki Ninja 300, po świecie rozeszły się szkice przedstawiające niedużego nakeda, niemalże identycznego do Ninjy. Teraz naked pojawił się na oficjalnej, japońskiej stronie Kawasaki!

Tak samo jak to miało miejsce w przypadku Ninjy, w Japonii jest to wersja 250 ccm. Możemy mieć jednak niemalże pewność, że w naszej części świata mały Zet dostanie silnik 300 ccm. Jak widać na załączonych obrazkach cała tylna sekcja jest jednakowa zarówno w Z300 (chyba już z powodzeniem możemy używać tej nazwy modelowej) oraz w Ninjy 300. Przód natomiast – analogicznie od rodziny Ninja – czerpie stylistykę z dużego Z1000 i nowego Z800, co wychodzi mu wyśmienicie. Przyznacie chyba, że nowy, mały naked od Kawasaki jest naprawdę sexy?

W kwestii osiągów sugerujcie się danymi Ninjy 300, jedynie waga spadnie o 4 kilogramy. Podwozie, zawieszenie i pozycja również pozostaną są identyczne, za wyjątkiem wyższej kierownicy. Oba motocykle produkowane są w Tajlandii. Sugerując się różnicą cenową w Japonii, na naszym rynku Z300 powinien być o około 2000 zł tańszy, niż Ninja 300. Ciekawa propozycja?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły