Kawasaki ER-3? Z300? Mały naked w planach
Piotr Jędrzejak
10 października 2012

Wieści prosto z Indonezji – Kawasaki planuje małego nakeda!

Nasi indonezyjscy koledze po fahu z TCMblog znaleźli szkice nowego motocykla ze stajni zielonych i wygląda na to, że Kawasaki rzeczywiście chce uzupełnić swoją ofertę o małego nakeda. Według szkiców jest to 250-tka, aczkolwiek to, co my znamy jako nową Ninję 300, w tamtym rejonie jest Ninją 250 ze względu na przepisy dotyczące prawa jazdy – poza tym różnic pomiędzy Ninjami nie ma. Tak więc analogicznie, jeżeli w Azji pojawi się naked 250, my powinniśmy dostać trzysetkę.

Na rysunkach widzimy motocykl kryjący się pod nazwą modelową ER250C, co jasno wskazuje na podobny układ (naked i dwa cylindry) jak w przypadku znanego i lubianego ER-6. Jak łatwo porównać, nowy naked jest w zasadzie taki sam, jak jak Ninja 300. Oczywiście nie ma pełnych owiewek, ale poza tym, delikatnie zmodyfikowano wydech. Można strzelać w ciemno, że podwozie również pozostanie identyczne. Styl nowego nakeda jednak znacznie bardziej pasuje do linii Z – może więc oficjalna nazwa brzmiała będzie Z300? Marketingowo byłoby to całkiem niezłe posunięcie. Mała Ninja czerpie z dużych sportowców, jak ZX-6/10/14, a mały naked nawiązywał będzie do Z800. W polu widzenia pozostaje jednak jeszcze jedna opcja. Kawasaki opatentowało ostatnio nazwę, która wciąż nie została użyta, J300.

Nie ma jednak słowa o tym, jak bardzo zaawansowane są prace nad nowym, małym nakedem. Jeżeli Kawasaki rzeczywiście wprowadzi ER/Z/J 300 do sprzedaży, uważacie, że będzie to dobry ruch?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły