Kawasaki oficjalnie zapowiada nowy model Z z turbo!

- Piotr Jędrzejak

Potężny naked 1000 z turbo? Czy nieduży, ale zwinny naked o przyzwoitej mocy?

Kawasaki zainwestowało bardzo wiele w rozwój technologii silników dla serii Ninja H2. Litrowa, 4-cylindrowa, rzędowa jednostka wyposażona jest w sprężarkę odśrodkową i znalazła się w trzech modelach: Ninja H2R (310KM), Ninja H2 (231KM) oraz Ninja H2-SX (200KM).

Teraz Zieloni zapowiadają niesamowite wiadomości. W krótkim filmie widzimy wirnik sprężarki oraz logo Z. Wszystko wskazuje więc na to, że technologia turbo trafi do nakeda!

Pytanie tylko brzmi, jaką drogę wybierze Kawasaki. Mamy spodziewać się potężnego nakeda turbo-Z1000 o zastraszającej mocy? Czy raczej nakeda klasy 500, który połączy zwinność prowadzenia i przyzwoite osiągi?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl