Indian Motorcycle prezentuje model Scout Bobber w limitowanej edycji Jack Daniel’s
MotoRmania
12 marca 2018

Indian Motorcycle, pierwszy amerykański producent motocykli oraz Jack Daniel’s, pierwsza zarejestrowana destylarnia w Stanach Zjednoczonych, zaprezentowały model Indian Scout Bobber w limitowanej edycji Jack Daniel’s.

informacja prasowa

Do sprzedaży na całym świecie trafi tylko 177 egzemplarzy motocykla. Liczba ta stanowi ukłon w stronę marki „Old No. 7”.

To już trzeci rok z rzędu, w którym Indian Motorcycle podjęła współpracę z Klock Werks Kustom Cycles w celu opracowania tegorocznej wersji limitowanej. Jej projekt zainspirowany był czarno-złotym wykończeniem wozów strażackich używanych przez zakładową straż pożarną w destylarni Jack Daniel’s, posiadającą własną załogę strażacką jako jedyna na świecie.

Steve Menneto, Prezes w Indian Motorcycle opowiada o tym następująco: „Nasza współpraca z Jack Daniel’s to hołd składany kunsztowi amerykańskiego rzemiosła. Tegoroczna edycja limitowana czerpie inspirację z niesłychanej historii straży pożarnej w fabryce Jack Daniel’s i jednocześnie stanowi wyraz uznania dla pasji oraz poświęcenia strażaków i ratowników medycznych, którzy służą naszemu krajowi.

Każdy ze 177 motocykli o dedykowanym numerze seryjnym nawiązuje malowaniem właśnie do motywu straży pożarnej destylarni Jack Daniel’s. Motocykle posiadają subtelny, dwutonowy, matowy lakier w czarnym kolorze oraz ozdobną grafikę na zbiorniku paliwa i błotnikach, powlekaną prawdziwym, 24-karatowym złotem. Warstwa 24-karatowego złota pokrywa również logotyp straży pożarnej Jack Daniel’s na zbiorniku oraz napis „Bottles and Throttles Don’t Mix” na przednim błotniku.

Inne customowe detale obejmują kanapę z prawdziwej, perforowanej skóry, z obszyciem z logo Jack Daniel’s, a także limitowane manetki, stopki i dźwignię zmiany biegów inspirowane znakowaniem marki „Old No. 7”.

Wykończenie w połyskowym, wysokiej jakości lakierze na rozpórkach błotnika, rączkach, pokrywach zaworów silnika oraz na końcówkach wydechu, a także złocone logo Indian Scout jeszcze dobitniej podkreślają dbałość o szczegóły z jaką zaprojektowano tę limitowaną wersję.

Równie unikalna jest tabliczka dzieła jubilerów z Montana Silversmith dedykowana dla danego egzemplarza, zawierająca indywidualny numer seryjny i również powlekana prawdziwym, 24-karatowym złotem.

„Z roku na rok zainteresowanie klientów motocyklami spod wspólnego szyldu Indian Motorcycle i Jack Daniel’s znacznie przekracza nasze oczekiwania” – mówi Greg Luehrs, Dyrektor ds. eventów i sponsoringu w Jack Daniel’s. „Mamy ogromną przyjemność zaoferować motocykl opracowany na cześć tej współpracy oraz załóg wewnętrznej straży pożarnej zakładów Jack Daniel’s, ale również po to aby uhonorować wszystkich strażaków i ratowników medycznych.

Nasze przesłanie chcieliśmy również zaakcentować napisem „Bottles and Throttles Don’t Mix (w wolnym tłumaczeniu „alkohol i gaz nie idą ze sobą w parze”).

Do sprzedaży w Polsce trafi jedna sztuka tego motocykla. Cena to 84 900 złotych. Wraz z zakupem Indiana z limitowanych edycji klienci otrzymują pięcioletnią gwarancję fabryczną bez limitu kilometrów oraz bezpłatne, roczne członkostwo w Indian Motorcycle Riders Group™.

Motocykle Scout Bobber w limitowanej edycji będą malowane ręcznie, przy czym pierwsze egzemplarze trafią do klientów w lipcu 2018 roku.

Pierwotnie współpraca między legendarnymi markami rozpoczęła się w 2016, kiedy to Indian i Jack Daniel’s stworzyły limitowaną edycję modelu Springield Jack Daniel’s oraz Chief Vintage Jack Daniel’s na uczczenie 150. rocznicy powstania destylarni Jack Daniel’s. Modele z 2016 roku wyprzedały się w mniej niż osiem godzin, natomiast limitowana edycja Indian Chieftain Jack Daniel’s z 2017 wyprzedała się w czasie poniżej 10 minut.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły