Polacy po udanych testach przed 24h Le Mans w nowym składzie

- MotoRmania

Motocykliści Wójcik Racing Teamu mają za sobą udane testy przed kwietniowym wyścigiem 24h Le Mans, drugą rundą MŚ FIM EWC. Podczas trzydniowych jazd w hiszpańskiej Almerii do stołecznej ekipy dołączył nowy zawodnik, 11-krotny mistrz Polski Paweł Szkopek, który wystartuje w Francji razem ze swoim bratem Markiem, Pawłem Górką i Danielem Bukowskim.

Informacja Prasowa

Paweł i Marek, a także Adrian Pasek i szef zespołu Grzegorz Wójcik, którzy wystartują w mistrzostwach Polski, przez trzy dni testowali Yamahy R1 w barwach Wójcik Racing Teamu w hiszpańskiej Almerii.

a69393e1-3b59-4f7b-a209-4a9efda8176c

Skład Wójcik Racing Teamu na Le Mans w komplecie

Do doświadczonej czwórki dołączył nowy reprezentant zespołu w klasie 300, 18-letni Wiktor Ostrowski, który dosiadając Yamahy R3 wystartuje w tym roku zarówno w Pucharze Polski, jak i w europejskich mistrzostwach Alpe Adria.

Legendarny, 24-godzinny wyścig w Le Mans odbędzie się z kolei w dniach 21-22 kwietnia. Wcześniej zawodników Wójcik Racing Teamu czekają jeszcze testy zarówno we Francji, jak i na hiszpańskim torze w Jerez de la Frontera.

„To były udane i intensywne testy, które upłynęły pod znakiem przygotowań do Le Mans – mówi szef zespołu Grzegorz Wójcik. – Skupialiśmy się na dokładnym sprawdzeniu motocykla w specyfikacji FIM EWC i wielu nowych komponentów, w tym systemu szybkiej zmiany kół. W Almerii dołączył do nas także Paweł Szkopek, który startował już w naszych barwach dwa lata temu i który będzie reprezentował Wójcik Racing Team w Le Mans. Jesteśmy przekonani, że jego doświadczenie i tempo, a także doskonała współpraca z bratem Markiem oraz Pawłem Górką i Danielem Bukowskim, pozwoli nam we Francji pokazać się z bardzo dobrej strony. W Hiszpanii nasi reprezentanci wykręcili trzy najlepsze czasy w stawce 35 zawodników, co nastraja nas bardzo optymistycznie. Jako ubiegłoroczni zdobywcy Pucharu Polski i Europy w klasie 300 witamy także w zespole naszego najmłodszego zawodnika, Wiktora Ostrowskiego, który w Almerii imponował tempem i z pewnością będzie w tym sezonie bardzo szybki. W Hiszpanii testował z nami również wielokrotny mistrz Polski Sebastian Zieliński, który miał okazję sprawdzić nasze R1-ki i także był bardzo pomocny jeśli chodzi o prace nad ich ustawieniami, za co bardzo mu dziękujemy.”

Posłuchajcie, co do powiedzenia mieli po testach w Almerii zawodnicy Wójcik Racing Teamu:

Udane przygotowania do FIM EWC w Almerii ????

Na kwietniowy wyścig 24h Le Mans dołączy do nas nowy zawodnik, Pawel Szkopek #19, który wystartuje we Francji razem ze swoim młodszym bratem Marek Szkopek Micro #33 oraz Pawel Gorka #7 i Daniel Bukowski Buła.

Paweł, Marek, AdrianPasek i szef zespołu Grzegorz Wójcik testowali nasze R1-ki przez 3 dni w hiszpańskiej Almerii.

Razem z nimi swoją R3-ką jeździł młody Wiktor Ostrowski, który wystartuje w naszych barwach w Pucharze Polski i Alpe Adria w klasie 300.

Posłuchacie co zawodnicy mieli do powiedzenia po trzech dniach intensywnych testów. Więcej o wizycie w Almerii i najbliższych planach już wkrótce.

Opublikowany przez Wójcik Racing Team na 12 marca 2018

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl