Honda CR Electric: prototyp pełnowymiarowego, crossowego motocykla elektrycznego

- Piotr Jędrzejak

Firma, która miała ogromny – jeżeli nie największy – wkład w popularyzację i zastąpienie motocyklowych silników 2T przez 4T, wczoraj zaprezentowała zupełnie nowy motocykl crossowy z napędem elektrycznym. Boom.

Honda CR Electric pokazana została na trwającej wystawie Tokyo Motor Show. Jest to pełnowymiarowy motocykl crossowy, będący elektrycznym odpowiednikiem 250-tki.

Szczegóły techniczne nie zostały podane. Motocykl powstał prawdopodobnie przy współpracy z firmą Mugen, a to dobrze, ponieważ Mugen Shinden od kilku lat dominuje kategorię elektrycznych superbików w Tourist Trophy na Wyspie Man. Poza tym można zauważyć typową dla crossowych Hond ramę typu twin spar oraz zawieszenie Showa. Nie znamy wciąż najważniejszych parametrów dotyczących elektryków, czyli pojemności i wytrzymałości baterii, generowanej mocy oraz masy.

Honda CR Electric prototyp 2019

Pomimo braku jakichkolwiek szczegółów, premiera Hondy CR Electric to ważne wydarzenie. Pokazuje, że jednoślady elektryczne to nie tylko rowery, czy jednoślady z mniejszych i mniej znaczących firm. „Elektryfikacja” zaczyna zataczać także kręgi u największych producentów jednośladów. Póki co najłatwiej będzie w segmencie offroadowym i skuterowym, następnie motocykle użytkowe, a później…?

Honda CR Electric prototyp cross 2019

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl