Harley-Davidson Electra Glide Standard 2019 z silnikiem Milwaukee Eight: radość z jazdy

- MotoRmania

Nowy Electra Glide Standard napędzany potężnym silnikiem Milwaukee-Eight 107 jest hołdem dla dostarczającej autentycznych doznań rodziny motocykli turystycznych Harley-Davidson Touring. Zainspirowany dziedzictwem modelu Electra Glide model zapewnia esencjonalne, unikalne wrażenia z jazdy nawiązujące do korzeni Harley-Davidson Grand American Touring.

informacja prasowa

Stworzony dla lubiących jazdę turystyczną model Electra Glide Standard jest przeznaczony dla osób pragnących oddalić się motocyklem od zgiełku dnia codziennego. Minimalistyczne podejście, w duchu którego motocykl został wyposażony jedynie w najbardziej niezbędne elementy, zaowocowało stworzeniem motocykla, który sprawia, że doznania z jazdy są bardziej intensywne. Doznania czystej radości z jazdy były kluczem podczas projektowania modelu Electra Glide Standard.

FLHT Harley-Davidson Electra Glide Standard 2019 (3)

Electra Glide Standard wyróżnia się charakterystycznymi dla marki Harley-Davidson elementami, takimi jak kultowa owiewka batwing, sztywne kufry czy aluminiowe koła. W miejscach najbardziej eksponowanych zastosowano chromowane akcenty, które są uzupełnieniem dla wypolerowanych pokryw i części w kolorze czarnym – istna mieszanka elementów tradycyjnych i nowoczesnych trendów.

„Aby podkreślić surowego ducha Electra Glide Standard, zastosowaliśmy wykończenia, które są proste, ponadczasowe i nieodzowne w jeździe motocyklem Touring Harley-Davidson. Na przykład dodano chrom do kluczowych komponentów oraz uzupełniono go wypolerowanymi i lakierowanymi na czarno częściami,” powiedział Wiceprezes Harley-Davidson ds. projektowania motocykli, Brad Richards. „Pokrywy skrzyni biegów, rozrządu i sprzęgła są chromowane, co podkreśla układ V silnika Milwaukee-Eight 107. Wywołują one także poczucie nostalgii, przywołując wspomnienia pierwszego modelu Electra Glide.”

FLHT Harley-Davidson Electra Glide Standard 2019 (2)

Aby zapewnić współczesny komfort jazdy, model Electra Glide Standard jest wyposażony w najnowsze rozwiązania techniczne linii motocykli Harley-Davidson Touring, takie jak elektroniczny tempomat, regulowane ręcznie tylne amortyzatory emulsyjne, przedni widelec o średnicy 49 mm z systemem zawieszenia typu dual bending valve oraz połączone elektronicznie hamulce Reflex z ABS firmy Brembo. Usunięcie systemu multimedialnego pozwala kierowcy skupić się wyłącznie na przyjemności bycia na drodze.

Centralną częścią zapewniającą niesamowite doznania z jazdy oraz klejnotem modelu Electra Glide Standard jest potężny silnik Milwaukee-Eight 107, którego smukły i nowoczesny wygląd hołduje poprzednim silnikom Big Twin. Gwarantuje szybką reakcję przepustnicy, wyjątkową moc wyprzedzania i wydaje z siebie rasowy ryk charakterystyczny dla Big Twin oraz zapewnia osiągi i przyjemność z jazdy oczekiwane i doceniane przez motocyklistów z całego świata.

FLHT Harley-Davidson Electra Glide Standard 2019 (4)

Więcej informacji, w tym specyfikacja techniczna, jest dostępnych w witrynie www.harley-davidson.pl.

Zobacz również, co się wydarzy w Harley-Davidson w niedalekiej przyszłości.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl