Ducati Scrambler 2015 – oficjalna zapowiedź!
Piotr Jędrzejak
10 czerwca 2014

Sprawdźcie pierwsze kadry z nowym Ducati Scramblerem!

Pierwsze plotki o wznowieniu Scramblera przez Ducati pojawiły się tak dawno, że nawet nie jesteśmy w stanie określić tego czasu w przeszłości. Tak jak to zawsze bywa, plotki były najpierw dementowane, później znowu wracały, ale tylko po to aby zostały znowu zduszone w zarodku. A jednak! W końcu Ducati postanowiło stworzyć ten motocykl i pochwalić się jego zapowiedzią!

Nawiązania nowego Scramblera do klasycznego modelu z lat 60 jest bardziej, niż oczywiste. Motocykl będzie prosty, lekki i łatwy w obsłudze. Skusimy się stwierdzić, że przy okazji będzie nawiązywał do kultury cafe racer oraz surferów – nie bez powodu na prezentacji dla pracowników, na terenie fabryki powstała mała, sztuczna plaża. Nie jesteśmy tylko pewni, czy w parze z prostotą będzie szła również niska cena…

Jak wnosimy po zapowiedziach oraz kadrach wyłowionych z teasera (znajdziecie je na dole), Scramblera napędzał będzie jeden z mniejszych, chłodzonych powietrzem V-Twinów. Udało nam się też zauważyć, że zbiornik ma nie tylko klasyczny kształt łzy, ale jest też dwukolorowy. Wisienką na torcie jest okrągły, przedni reflektor z ultra stylowymi światłami LED. Z przodu znalazł się pojedynczy hamulec, a opony są oczywiście delikatnie offroadowe. Jednak o dziwo felgi nie są szprychowe, a układ wydechowy kończy się z boku, przy wahaczu – rozwiązania dość nietypowe dla scramblerów.

Wydaje nam się, że nowy Ducati Scrambler będzie połączeniem klasyka w stylu Steve’a McQueena oraz mokrego snu nowoczesnego surfera. Nam się to podoba! Scrambler będzie miał swoją premierę najprawdopodobniej na jesień, jako model 2015.

Premiera Scramblera w fabryce Ducati.
Szkic Scramblera.
Scrambler z kierowcą
Kadr z zapowiedzi po korekcie ekspozycji.
Silnik Scramblera.
Opona w stylu Scrambler.
Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły