Ducati Scrambler 2015 – oficjalna zapowiedź!

- Piotr Jędrzejak

Sprawdźcie pierwsze kadry z nowym Ducati Scramblerem!

Pierwsze plotki o wznowieniu Scramblera przez Ducati pojawiły się tak dawno, że nawet nie jesteśmy w stanie określić tego czasu w przeszłości. Tak jak to zawsze bywa, plotki były najpierw dementowane, później znowu wracały, ale tylko po to aby zostały znowu zduszone w zarodku. A jednak! W końcu Ducati postanowiło stworzyć ten motocykl i pochwalić się jego zapowiedzią!

Nawiązania nowego Scramblera do klasycznego modelu z lat 60 jest bardziej, niż oczywiste. Motocykl będzie prosty, lekki i łatwy w obsłudze. Skusimy się stwierdzić, że przy okazji będzie nawiązywał do kultury cafe racer oraz surferów – nie bez powodu na prezentacji dla pracowników, na terenie fabryki powstała mała, sztuczna plaża. Nie jesteśmy tylko pewni, czy w parze z prostotą będzie szła również niska cena…

Jak wnosimy po zapowiedziach oraz kadrach wyłowionych z teasera (znajdziecie je na dole), Scramblera napędzał będzie jeden z mniejszych, chłodzonych powietrzem V-Twinów. Udało nam się też zauważyć, że zbiornik ma nie tylko klasyczny kształt łzy, ale jest też dwukolorowy. Wisienką na torcie jest okrągły, przedni reflektor z ultra stylowymi światłami LED. Z przodu znalazł się pojedynczy hamulec, a opony są oczywiście delikatnie offroadowe. Jednak o dziwo felgi nie są szprychowe, a układ wydechowy kończy się z boku, przy wahaczu – rozwiązania dość nietypowe dla scramblerów.

Wydaje nam się, że nowy Ducati Scrambler będzie połączeniem klasyka w stylu Steve’a McQueena oraz mokrego snu nowoczesnego surfera. Nam się to podoba! Scrambler będzie miał swoją premierę najprawdopodobniej na jesień, jako model 2015.

2015 Ducati Scrambler (1)

Premiera Scramblera w fabryce Ducati.

2015 Ducati Scrambler (4)

Szkic Scramblera.

2015 Ducati Scrambler (5)

Scrambler z kierowcą

2015 Ducati Scrambler (8)

Kadr z zapowiedzi po korekcie ekspozycji.

2015 Ducati Scrambler (6)

Silnik Scramblera.

2015 Ducati Scrambler (7)

Opona w stylu Scrambler.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl