Ducati Multistrada 1260 Enduro 2019: nowy silnik, poprawiona ergonomia [dane, zdjęcia, film]
Piotr Jędrzejak
17 października 2018

W czasie miesiąca przerwy pomiędzy targami Intermot oraz Eicma, Ducati przedstawia nowe wcielenie swojej dużej offroadówki. Oto Multistrada 1260 Enduro 2019.

Pierwsze wcielenie offroadowej Multistrady zaprezentowano w 2016 roku, a teraz model przeszedł znaczne modyfikacje. Nowy silnik, lepsza ergonomia wraz z komfortem i radochą, a także więcej elektroniki.

Multi Enduro otrzymała znaną już jednostkę Testastretta DVT o pojemności 1262 cm3. Posiada zmienne fazy rozrządu, a generuje 158 KM mocy, przy tym ma być wyjątkowo elastyczna.

Wśród elektronicznych asystentów znalazł się quickshifter w górę i w dół, ABS zakrętowy Boscha, doświetlanie zakrętów, kontrola wheelie, kontrola trakcji oraz asystent ruszania pod górę.

Motocykl stoi na szprychowanych kołach 19- i 17-calowych. Posiada elektroniczne, półaktywne zawieszenie Sachs o skoku 185 mm, które teraz zostało przekalibrowane. Zbiornik mieści 30 litrów, co zapewnia ponad 450 km zasięgu. Włosi przekonstruowali ustawienie kierownicy, kanapy i podnóżków, aby wraz z nowymi nastawieniami zawieszenia zapewnić lepszą ergonomię jazdy. Środek ciężkości również jest niżej niż w wersji Enduro 1200.

Na pokładzie jest 5-calowy ekran TFT i komunikacja Bluetooth ze sterowaniem multimediami. Multistrada 1260 Enduro jest kompatybilna z nową aplikacją Ducati Link App, co pozwala w łatwy sposób ze smartfona personalizować wszelkie ustawienia czy zapisywać trasy.

Motocykl dostępny będzie w dwóch kolorach, czerwonym i piaskowym. Dostępne będzie również wiele akcesoriów. Multistrada 1260 Enduro pokazana zostanie na Eicmie, a do salonów trafi na początku roku 2019.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły