Ducati MIG-RR 2019: Włosi prezentują elektryczny rower enduro
Piotr Jędrzejak
2 listopada 2018

Ducati zauważyło rosnącą popularność offroadowych rowerów elektrycznych, a więc z pomocą małego producenta rowerów postanowili szybko dołączyć do tego rynku.

Technologia napędu elektrycznego staje się coraz bardziej popularna i coraz bardziej dostępna nie tylko w motocyklach, ale także we wszystkich innych środkach transportu osobistego – od samochodów, przez rowery, a na elektrycznych deskorolkach kończąc. Kawasaki posiada w swojej ofercie pełen zakres tego typu pojazdów. Yamaha z kolei jest wiodącym producentem motorów elektrycznych do rowerów. Do stawki dołącza właśnie Ducati.

Tuż przed wystawą EICMA w Mediolanie, Włosi ogłosili, że do ich katalogu trafia również rower typu enduro z napędem elektrycznym. Rowery typu „enduro” dopasowane są do tego, aby najpierw podjechać ścieżką offroadową pod wysoką i stromą górę, a później aby z niej zjechać w stylu downhillowym.

Nowy rower nazywa się Ducati MIG-RR, a wyprodukowany został dzięki współpracy z firmą Thok Ebikes, za którą stoi mistrz rowerowy, Stefano Migliorini. Rower od Ducati charakteryzuje się unikalnym designem dzięki zaangażowaniu Aldo Drudiego. Pod względem technicznym wykracza ponad to, co standardowo dostępne jest w katalogu Thok.

Najważniejszą cechą MIG-RR są koła o różnych rozmiarach. Z przodu znalazła się obręcz 29″, a z tyłu 27,5″. Skoki zawieszenia to odpowiednio 170 i 160 mm z przodu i z tyłu. Rower stoi na podzespołach z najwyższej półki. Zawieszenie to FOX Factory Kashima, kierownica to karbonowy Renthal, znalazły się też obręcze Mavic, hamulce Shimano Saint na tarczach 203mm, sztyca Race Face Turbine Dropper oraz przerzutka Shimano XT. Krótko mówiąc – nawet najbardziej wymagający rowerzyści nie będą narzekali. Silnik elektryczny to również produkt Shimano, produkuje 250 Watt mocy i moment obrotowy 70 Nm. Bateria ma 504 Wh pojemności. MIG-RR będzie ważył 22,5 kg.

Póki co nie znamy ceny roweru Ducati. Dla porównania najdroższy model Thok (ze słabszą specyfikacją, niż Ducati) kosztuje 5250 euro. Nie będzie to tania zabawka, ale chętnie zabralibyśmy go na polskie, rowerowe single-tracki. Ducati MIG-RR ma być dostępny w salonach motocyklowych od wiosny 2019.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły