Czy nowy Hypermotard 848 jest małą Multistradą?
Piotr Jędrzejak
12 lipca 2012

Ducati Hyperstrada? A może Multimotard?

Na sezon 2013 Ducati szykuje nowy motocykl wyposażony w chłodzony cieczą silnik 848 i nie jest to tajemnicą już od dłuższego czasu. Mały Hypermotard wypłynął na światło dzienne już w maju, ale od początku nie było do końca jasne, czy nie oglądamy przypadkiem małej Multistrady.

Teraz, dzięki francuskiemu magazynowi MotoRevue mamy kolejne zdjęcia nowego Dukata. Przede wszystkim w oczy rzuca się wydech wyglądający już jak ostateczna, sprzedażowa wersja, ale poza tym, żadne szczegóły nie zostały zdradzone. Wciąż widzimy motocykl, który swoją linią bezpośrednio nawiązuje do Hypermotarda, ale niekoniecznie pasuje tutaj silnik chłodzony cieczą oraz pewna ciekawostka z rynku. Sukcesy sprzedażowe święci Multistrada, a nie Hypermotard. Na ostatnio popularniejsze są mniejsze wersje turystyków z opcją zjechania z asfaltu (np. BMW F800GS), a nie funbike’i z nadwagą. Wniosek nasuwa się więc jeden – Ducati chce połączyć ideę małego turystyka dającego sporą radochę z jazdy, czyli tworzy miks Multistrady i Hypermotarda. Co o tym sądzicie?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły