Dani Pedrosa i Marc Marquez w Hondzie już oficjalnie
Piotr Jędrzejak
12 lipca 2012

Honda Racing Corporation potwierdza to, co w zasadzie było już pewne.

W fabrycznym zespole Hondy MotoGP w latach 2013 i 2014 zobaczymy Daniego Pedrosę oraz Marca Marqueza. Mówi się, że aby zostać w teamie, Dani musiał przyjąć kontrakt z wypłatą o połowę niższą, natomiast o Marca Honda walczyła już od dłuższego czasu. Przeszkadzała w tym tak zwana „rookie rule” wymuszająca na nowicjuszu przejechanie pierwszego roku w ekipie satelickiej, ale ze względu na sytuację rynkową i wszelkie okoliczności, zasada została zniesiona na rundzie w Assen, gdzie zapadły też inne ciekawe decyzje.

Dani Pedrosa jest aktualnie drugi w generalce i mimo, że w tym sezonie wygrał tylko jeden wyścig, ma realną szansę na walkę o swój pierwszy tytuł Mistrza w klasie MotoGP. Karierę w Grand Prix rozpoczął w 2001 roku, zdobył mistrzostwo GP 125 (2003) oraz dwukrotnie tytuł w GP 250 (2004 i 2005). Swój pierwszy sezon w królewskiej klasie (2005) zakończył na 5. miejscu z tytułem Nowicjusza Roku. Aktualnie jest jednym z zawodników, którzy mogą pochwalić się najdłuższą współpracą z Hondą.

Marc Marquez z kolei ma dopiero 20 lat i uznawany jest już za jeden z najwspanialszych młodych talentów. Przygodę z Grand Prix rozpoczął w 2008 roku, a w sezonie 2010 zdobył swoje pierwsze mistrzostwo w GP 125. Rok później został wicemistrzem w Moto2, a aktualnie prowadzi tamtejszą generalkę z 43 punktami przewagi.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły