Czy Ducati pracuje nad motocyklem motocrossowym 450?
Piotr Jędrzejak
4 stycznia 2019

W ostatnich kilkunastu dniach zauważyliśmy w internecie kilka zdjęć czy publikacji na temat motocykla crossowego 450, nad którym miałoby pracować Ducati. Informacje te popierane są (w dyskusjach facebookowych na przykład) zdjęciem zawartym w tym artykule.

Zacząć należy od tego, że powyższe zdjęcie nie pochodzi z oficjalnych zasobów Ducati. Jest to jedynie szkic z 2012, autorstwa Oberdana Bezzi, który w swojej karierze opublikował już wiele najróżniejszych wizji motocykli marzeń lub po prostu motocykli, które z większym lub mniejszym prawdopodobieństwem mogłyby powstać. Jednak zawsze inspiracją jest przede wszystkim wyobraźnia Oberdana.

Ducati 450 Desmocross – projekt Oberdana Bezzi z 2012 roku

Motocrossowa 450-tka od Ducati z całą pewnością nie powstanie, nie w aktualnej rzeczywistości. Rynek offroadowy jest całkiem nieźle wypełniony wyspecjalizowanymi motocyklami crossowymi, które różnią się od siebie jedynie detalami, a produkowane są przez firmy z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Aby Włosi mogli realnie myśleć o wejściu w motocross, musieliby przedstawić jakąś przełomową technologię, która rzeczywiście się sprawdzi.

Krótko mówiąc, jeżeli jednocześnie kochacie barwy Ducati oraz motocross, jedyne co możecie zrobić, to obkleić swoją dotychczasową crossówkę w customowe logtypy Ducati.

A jednak istnieje pewna szansa… Jeżeli KTM rzeczywiście zakupi Ducati, być może powstanie jakiś prestiżowy, specjalny, zbyt drogi i ubrany w błyszczące akcesoria, motocrossowy lub endurowy motocykl z technologią KTMa i opakowaniem Ducati.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły