Czy Ducati pracuje nad motocyklem motocrossowym 450?

- Piotr Jędrzejak

W ostatnich kilkunastu dniach zauważyliśmy w internecie kilka zdjęć czy publikacji na temat motocykla crossowego 450, nad którym miałoby pracować Ducati. Informacje te popierane są (w dyskusjach facebookowych na przykład) zdjęciem zawartym w tym artykule.

Zacząć należy od tego, że powyższe zdjęcie nie pochodzi z oficjalnych zasobów Ducati. Jest to jedynie szkic z 2012, autorstwa Oberdana Bezzi, który w swojej karierze opublikował już wiele najróżniejszych wizji motocykli marzeń lub po prostu motocykli, które z większym lub mniejszym prawdopodobieństwem mogłyby powstać. Jednak zawsze inspiracją jest przede wszystkim wyobraźnia Oberdana.

Ducati 450 Desmocross - projekt Oberdana Bezzi z 2012 roku

Ducati 450 Desmocross – projekt Oberdana Bezzi z 2012 roku

Motocrossowa 450-tka od Ducati z całą pewnością nie powstanie, nie w aktualnej rzeczywistości. Rynek offroadowy jest całkiem nieźle wypełniony wyspecjalizowanymi motocyklami crossowymi, które różnią się od siebie jedynie detalami, a produkowane są przez firmy z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Aby Włosi mogli realnie myśleć o wejściu w motocross, musieliby przedstawić jakąś przełomową technologię, która rzeczywiście się sprawdzi.

Krótko mówiąc, jeżeli jednocześnie kochacie barwy Ducati oraz motocross, jedyne co możecie zrobić, to obkleić swoją dotychczasową crossówkę w customowe logtypy Ducati.

A jednak istnieje pewna szansa… Jeżeli KTM rzeczywiście zakupi Ducati, być może powstanie jakiś prestiżowy, specjalny, zbyt drogi i ubrany w błyszczące akcesoria, motocrossowy lub endurowy motocykl z technologią KTMa i opakowaniem Ducati.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl