CB125X oraz CB125M: fantastyczne koncepty od Hondy
Piotr Jędrzejak
8 listopada 2018

Jeżeli tak będą wyglądały 125-tki, to już zazdrościmy młodym motocyklistom.

Honda już czwarty rok z rzędu z sukcesem prezentuje futurystyczne maszyny podczas EICMA, największych targów motocyklowych na świecie. W tym roku zostały zaprezentowane dwa nowe projekty koncepcyjne wykonane przez Centrum Badań i Rozwoju Hondy w Rzymie: CB125X oraz CB125M. Bazą do obydwu projektów był model CB125R.

Segment modeli o pojemności 125 cm3 przeżywa w ostatnich latach renesans, co można zauważyć w 25% wzroście rynku na te modele w 2018 roku. Dwa awangardowe modele koncepcyjne zostały zaprojektowane przez Lidera Projektu, Pana Valerio Aiello wraz z zespołem.

CB125M jest maszyną typu naked, stworzoną z myślą o poruszaniu się po ulicach miast, a jego czerwone malowanie zdecydowanie przyciąga wzrok. Futurystyczne linie motocykla są minimalistyczne i niezwykle ostre, kanapa przechodzi płynnie w tył maszyny, a całość dopełniają światła LED.

Całkowicie biały CB125X jest konceptem oddającym ducha przygody motocykli z segmentu Advenure, opatrzonych literką “X”. Jego wyrzeźbione linie oraz solidna struktura przywołują na myśl filmy rodem z science fiction. Linie motocykla są zarówno sportowe, dynamiczne, wręcz agresywne, jak i czyste w formie.

Godne uwagi są trzy reflektory konceptu CB125X – jeden centralny oraz po jednym zamontowanym w prawej i lewej owiewce. Oprócz doskonałego wyglądu, dodatkowe oświetlenie podwyższa poziom bezpieczeństwa podczas jazdy.

Obydwa modele zdecydowanie będą stymulować wyobraźnię młodych ludzi, odwiedzających największe targi motocyklowe na świecie, dostarczając nowych możliwości czerpania radości z jazdy na dwóch kółkach.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły