BMW i The North Face konstruują futurystyczną przyczepę

- Piotr Jędrzejak

Chyba zgodzicie się, że motocykle z przyczepami nie są zbyt częstym widokiem. A jednak, jeżeli ten futurystyczny projekt wejdzie do produkcji, aż chciałoby się wyskoczyć w Bieszczady z przyczepką! 😉

Szkice, rendery, a także model 3D do podziwiania w wirtualnej rzeczywistości zostały zaprezentowane na niedawnej wystawie Consumer Electronics Show w Las Vegas. Przyczepa jest efektem współpracy ekip BMW Designworks oraz The North Face i jak zwykle w takich przypadkach, celem jest zaprezentowanie nowej technologii.

BMW i The North Face przyczepa z materiałem Futurelight (4)

Przyczepa wzornictwem naśladuje prototypowy samochód BMW Gina z 2008 roku – zamiast metalowego poszycia, pokryty był on materiał naciągniętym na rusztowanie i mógł zmieniać swój kształt w zależności od potrzeb aerodynamicznych lub preferencji właściciela.

Przyczepa wprawdzie nie zmienia kształtu, ale jej konstrukcja opiera się na stelażu wykonanym z karbonu, na który naciągnięto materiał. Na czas jazdy stelaż będzie można złożyć. Cała konstrukcja jest ultralekka i wytrzymała, a na uwagę zasługują również strukturalne koła bez powietrza.

BMW i The North Face przyczepa z materiałem Futurelight (2)

Sam materiał zewnętrzny to też zupełna nowość zaprezentowana właśnie przez The North Face. Nazywa się „Futurelight” i ma sprawić, że Gore-Tex stanie się przestarzały. Materiał charakteryzuje się wysoką oddychalnością oraz wodoodpornością, a także wytrzymałością. Wykonano go za pomocą technologii nazwanej „nanospinning”, w której otwory wykonane w materiale są tak małe, że pozwalają wydostać się cząsteczkom powietrza, ale wody już nie wpuszczają. The North Face przygotowuje już serię odzieży oraz jednowarstwowych, lekkich namiotów z materiałem Futurelight.

BMW i The North Face przyczepa z materiałem Futurelight (3)

Sama przyczepa jest dwuosobowa i wygląda totalnie widowiskowo. Istnieje szansa, że pierwszy prototyp przyczepy zostanie zaprezentowany jeszcze w połowie 2019 roku na wystawie Outdoor Retailer Summer Market. Być może tam przekonamy się jak bardzo będzie kompatybilna z motocyklami.

To jak, zabralibyście się z taką przyczepą w Bieszczady?

BMW i The North Face przyczepa z materiałem Futurelight (1)

BMW i The North Face przyczepa z materiałem Futurelight (5)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl