Bimota Impeto: hyper-naked z kompresorem

- Piotr Jędrzejak

Włoska, butikowa marka Bimota zapowiedziała właśnie nowy motocykl. Poznamy go bliżej już we wtorek na targach Eicma, a dziś przedstawimy kilka pierwszych szczegółów.

Nazwa nowej Bimoty to Impeto i jak stwierdzili Włosi, motocykl będzie „hyper-nakedem”. Skąd tak wyniosła nazwa? Sercem Impeto jest silnik Ducati Testastretta 11° DS znany na przykład z Diavela. To oznacza około 162 KM mocy oraz obecność przepustnicy ride-by-wire, kontroli trakcji oraz ABSu. Do Impeto można zamówić zestaw „Bimota Experience Kit”, który daje wahacz oraz rury ramy wykonane z karbonu. Ale to nie wszystko. Można też zmówić zestaw „Bimota SuperCharger Kit”, który do silnika V2 1198.4 ccm dodaje kompresor!

Kompresor podniesie moc i moment obrotowy o około 15-20%, czyli do poziomu 186-194 KM. Kompresor został stworzony specjalnie dla Bimoty z silnikiem Ducati i jak zapewniają Włosi, czyni z motocykla „prawdziwego jaracza gumy”. Nie możemy się doczekać!

Drugim z zapowiedzianych motocykli jest Bimota Tesi 3D RaceCafe. Jak pewnie się domyślacie, jest to wariacja na temat Tesi 3D z przednim wahaczem. Wśród zmian jest chłodzony powietrzem silnik Ducati V2 803 ccm, który znajdziemy aktualnie w Scramblerze. Ponadto możemy spodziewać się niesamowitego stylu Cafe Racer prosto z przyszłości. Bimota wypuściła pierwsze zdjęcie Tesi 3D RaceCafe:

bimota-tesi-3d-raceCafe

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl