9 nowych Ducati: 959 Panigale, 937 Hypermotard i coś czarnego…
Piotr Jędrzejak
29 września 2015

Włoskie premiery zapowiadają się niezwykle ciekawie!

Claudio Domenicali – szef Ducati – oficjalnie potwierdził, że na sezon 2016 zobaczymy aż 9 nowych modeli, a ponadto Ducati wkroczy do dwóch nowych segmentów rynku motocyklowego. Domenicali ogłosił to zaraz po premierze nowego Monstera 1200 R – znamy więc pierwszą nowość.

Kolejną nowością jest nowa odmiana Diavel Carbon. W zasadzie jedynymi zmianami jest czarna, matowa powłoka Zircotec na kolektorach oraz nowa kanapa. Generalnie motocykl jest bardzo czarny (jednak wciąż nie jest „tym czarnym czymś” z tytułu tego artykułu). Druga nowość.

Ducati Diavel Carbon 2016

Biuro zajmujące się normami emisji spalin w Kalifornii (CARB – California Air Resources Board) po raz kolejny okazało się solidnym źródłem przecieków. Amerykańskie media znalazły tam zgłoszenia na temat kilku nowych sprzętów od Ducati. Pierwszym z nich jest 959 Panigale. Na pewno zastąpi dotychczasowe 899 Panigale, ale nie wiemy, czy będzie to zupełnie nowy motocykl, czy jedynie zabieg zwiększenia pojemności celem utrzymania osiągów przy nowej, wymaganej emisji spalin Euro 4. Trzecia nowość.

Czwarta, piąta i szósta nowość to nowa linia Hypermotardów, o której również dowiedzieliśmy się dzięki CARB. Są to podstawowy Hypermotard, lepszy Hypermotard SP oraz turystyczna odmiana, czyli Hyperstrada. Nie wiemy o nich nic poza tym, że będą miały niższą emisję spalin (Euro 4), a w środku znajdzie się silnik o pojemności 937 ccm połączony z 6-biegową skrzynią.

Siódmą nowością będzie model przyłapany na zdjęciach szpiegowskich. Jest to też model pasujący do zupełnie nowego segmentu Ducati – segmentu cruiserów. Mówimy o znacznie bardziej „chopperowym” kuzynie Diavela, posiadającym wysunięte podnóżki i napęd pasem.

Jakie będą kolejne dwie nowości z Bolonii? Tego nie wiemy, ale rynek od dłuższego czasu szepcze o skuterze Ducati oraz o terenowej odmianie Multistrady… A może to będą tylko kolejne odmiany Scramblera? Spekulujcie w komentarzach!

Uważni czytelnicy zauważą, że wciąż nie wspomnieliśmy o „czymś czarnym”. Wczoraj Ducati uruchomiło dedykowaną stronę x.ducati.com, na której nie znajdziemy nic szczególnego, poza teaserem „To jest czarne”.

https://youtu.be/YTehLMsiWac

Włosi zapowiadają w ten sposób coś czarnego. Nie wiemy co to będzie, ale premiera nastąpi 16. listopada, czyli w czasie Eicmy. W ciągu najbliższych 7 tygodni możemy więc spodziewać się trzech kolejnych zapowiedzi z serii „To jest…”. Może chodzi o wspomnianego wyżej, mrocznego cruisera? Może to jakaś nowa, niemalże „oddzielna” marka podobna do Scramblera lub do serii MT od Yamahy? Powtórzymy się – spekulujcie w komentarzach!

Oczywiście istnieje też prawdopodobieństwo, że nasza wyliczanka nowości nie jest w 100% trafna… Ale za to po premierze będziecie mieli dobry powód, żeby wytknąć nam błąd! 😉

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły