2015 Ducati 1299 Panigale potwierdzone… przez przypadek!
Piotr Jędrzejak
19 września 2014

Najpierw plotki, a później zdjęcie, które nie miało trafić do sieci…

Ducati Scrambler nie będzie jedyną, dużą nowością na sezon 2015 z bolońskiej stajni. Na rynku pojawi się też nowy, większy superbike w postaci 1299 Panigale!

Na początku to była tylko plotka, ale chwilę później została ona przez czysty przypadek potwierdzona zdjęciem. Amerykański oddział Ducati zorganizował imprezę dla swoich dealerów, na której między innymi wręczona została nagroda dla najlepszego sprzedawcy. Zgarnął ją salon MotoCorsa (tak, to ci goście od Panigale na kostkowych oponach). Ekipa zrobiła sobie zdjęcie ze statuetką, które natychmiast powędrowało na Facebooka (widzicie je na górze). To był błąd – w tle znajdowało się zdjęcie 1299 Panigale, które w ogóle nie powinno wypłynąć na światło dzienne! Chłopaki z MotoCorsa szybko usunęli i wykadrowali zdjęcie, ale internet nie zapomina. Redakcja brytyjskiego Visordown zdążyła złapać tę fotkę, a później zobaczył ją cały świat…

Mówi się, że 1299 Panigale będzie sprzedawane równolegle ze zwykłym 1199 Panigale i 1199 Panigale S, zastępując dotychczasowe, radykalnie sportowe 1199 Panigale R. Nowy i większy superbike trafi do sprzedaży przede wszystkim po to, aby Ducati mogło używać tego modelu w World Superbike, gdzie od najbliższego roku zapanują zasady EVO.

Dodatkowe 100 ccm pojemności w 1299 Panigale pozwoli uzyskać moc o około 10 KM większą. Czy nowe Ducati będzie różniło się od swojej poprzedniej wersji czymś jeszcze, poza silnikiem? Tego nie wiemy, a na szczegóły musimy poczekać do listopadowych targów Eicma w Mediolanie.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły