2014 Ducati Monster 821 – video, dane techniczne i dużo zdjęć!
Piotr Jędrzejak
25 czerwca 2014

 

O mniejszym Monsterze chłodzonym cieczą mówiło się już od dawna, a miesiąc temu Ducati postanowiło zaprezentować go oficjalnie. Jak sami przyznali, nie do końca była to prezentacja, a raczej podgląd. Do oficjalnych kanałów trafiło kilka zdjęć i podstawowe informacje na jego temat, które mogliście już znaleźć na stronach MotoRmanii.

 

Teraz jednak prezentacja jest już oficjalna. Podane zostały pełne dane techniczne, jest ogrom zdjęć, które zresztą widzicie powyżej oraz klipy promocyjne. Tak jak pisaliśmy miesiąc temu, Monster 821 nie różni się za bardzo od Monstera 1200. Silnik pochodzi z Hyperstrady, a pochwalić się może mocą 112 KM i momentem 89,4 Nm. Masa na mokro wynosi 205,5 kg (179,5 kg na sucho). Na pokładzie jest oczywiście pełny pakiet elektroniki z kontrolą trakcji i zmiennymi mapami na czele.

 

 

 

Tak jak się spodziewaliśmy, hamulce również są identyczne jak w Monsterze 1200 i jest to bardzo dobra cecha. Są to radialnie montowane, 4-tłoczkowe zaciski Monobloc Brembo M4-32. Pracują na tarczach 320 mm, a obsługuje je pompa radialna. ABS oczywiście w standardzie! Tylny amortyzator ma również identyczną specyfikację – jest to Sachs z regulacją naprężenia i tłumienia odbicia. Gdzieś jednak trzeba było poczynić oszczędności i tym razem trafiło na przednie zawieszenie. Wciąż jest to widelec Kayaba USD o średnicy 43 mm, jednak nie posiada żadnej regulacji. No i zegary są trochę zwyklejsze (wyświetlacz LCD), zamiast wybajerzonego, kolorowego ekranu TFT.

 

Monster 821 ma trafić do salonów od lipca. W Wielkiej Brytanii jego ceny rozpoczynają się od 45 500 zł za wersję Dark oraz od 46 500 za wersję czerwoną lub białą. Chętni będą mogli też wyposażyć się w wersję z mocą ograniczoną do wymogów prawka kategorii A2.

 

Dane techniczne:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły