Norton sprzedany Hindusom.
MotoRmania
20 kwietnia 2020

Norton Motorcycles został sprzedany indyjskiemu gigantowi motocyklowemu TVS w ramach transakcji o wartości 16 milionów funtów.

Zarówno TVS, jak i BDO – administrator wyznaczony w styczniu przez Metro Bank w celu kontroli nad Nortonem i powiązanymi firmami – potwierdzili „sprzedaż niektórych aktywów Norton Motorcycle Holdings Limited i Norton Motorcycles (UK) Limited” na rzecz spółki zależnej od TVS Motor Company Limited.

Zgodnie z umową spółka zależna od TVS Motor Company nabyła niektóre aktywa Norton Motorcycles, a także licencję. Firma zgodziła się „ściśle współpracować z klientami w budowaniu sukcesu i pozycji Nortona”, a pracownicy Nortona przeniosą się do TVS. Przejęcie będzie napędzać rozwój Nortona poprzez wykorzystanie globalnego zasięgu TVS Motor Company i jego łańcucha dostaw, a także wykorzystanie ogromnych zasobów i skali produkcji firmy.

Wspólny administrator Lee Causer powiedział: „W trudnych okolicznościach byliśmy w stanie zabezpieczyć przyszłość marki Norton. Cieszymy się, że sprzedaż TVS Motor Company ochroni miejsca pracy i zapewni wierzycielom bardzo korzystne wyniki”.

Komentując przejęcie, Sudarshan Venu, dyrektor zarządzający TVS Motor Company, powiedział: „To dla nas ważny moment w TVS Motor Company. Norton jest kultową brytyjską marką znaną na całym świecie i daje nam ogromną okazję zaistnienia na globalnym rynku. Norton dzięki swojej ekscytującej gamie produktów daje nam ogromną szansę zaspokoić aspiracje wymagających klientów motocykli na całym świecie ”

„Norton będzie nadal utrzymywał swoją wyjątkową tożsamość dzięki dedykowanym i konkretnym planom biznesowym.”

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły