Norton sprzedany Hindusom.

- MotoRmania

Norton Motorcycles został sprzedany indyjskiemu gigantowi motocyklowemu TVS w ramach transakcji o wartości 16 milionów funtów.

Zarówno TVS, jak i BDO – administrator wyznaczony w styczniu przez Metro Bank w celu kontroli nad Nortonem i powiązanymi firmami – potwierdzili „sprzedaż niektórych aktywów Norton Motorcycle Holdings Limited i Norton Motorcycles (UK) Limited” na rzecz spółki zależnej od TVS Motor Company Limited.

Zgodnie z umową spółka zależna od TVS Motor Company nabyła niektóre aktywa Norton Motorcycles, a także licencję. Firma zgodziła się „ściśle współpracować z klientami w budowaniu sukcesu i pozycji Nortona”, a pracownicy Nortona przeniosą się do TVS. Przejęcie będzie napędzać rozwój Nortona poprzez wykorzystanie globalnego zasięgu TVS Motor Company i jego łańcucha dostaw, a także wykorzystanie ogromnych zasobów i skali produkcji firmy.

Wspólny administrator Lee Causer powiedział: „W trudnych okolicznościach byliśmy w stanie zabezpieczyć przyszłość marki Norton. Cieszymy się, że sprzedaż TVS Motor Company ochroni miejsca pracy i zapewni wierzycielom bardzo korzystne wyniki”.

Komentując przejęcie, Sudarshan Venu, dyrektor zarządzający TVS Motor Company, powiedział: „To dla nas ważny moment w TVS Motor Company. Norton jest kultową brytyjską marką znaną na całym świecie i daje nam ogromną okazję zaistnienia na globalnym rynku. Norton dzięki swojej ekscytującej gamie produktów daje nam ogromną szansę zaspokoić aspiracje wymagających klientów motocykli na całym świecie ”

„Norton będzie nadal utrzymywał swoją wyjątkową tożsamość dzięki dedykowanym i konkretnym planom biznesowym.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl