NABÓR DO PROGRAMU MOTORMANIA KidzGP – KLASA 2020 :)
MotoRmania
26 grudnia 2019

Czekaj kombinezony, motocykle, treningi w Polsce, zgrupowanie w Hiszpanii oraz selekcja do zespołu Motormania KidzGP Team. Zapraszamy!!!!

Czym jest program MotoRmania KidzGP?

Najlepiej zobaczyć ten krótki film, a potem przeczytać szczegóły programu na 2020 🙂

  3 letnia historia w telegraficznym skrócie

Program MotoRmania KidzGP rozpoczął się w 2017 roku, kiedy zespół MotoRmanii zakupił 40 kombinezonów, kasków oraz kilkanaście motocykli typu pocket bike i zorganizował bezpłatne dni treningowe dla dzieci na torach w Bydgoszczy, Krakowie oraz w Radomiu.

 

Zamierzeniem było znalezienie chętnych do kontynuacji systematycznych treningów motocyklowych w sezonie 2018 – treningów, które w niektórych przypadkach mają doprowadzić do rozpoczęcia karier motocyklowych. W ten sposób utworzyła się pierwsza grupa 25. dzieci w wieku od 4 do 11 lat, z których większość kontynuowała uczestnictwo w programie także w sezonie 2019. W ramach programu, bez dodatkowych opłat, dzieci z naboru 2018 uczestniczyły wraz z rodzicami w tygodniowych zgrupowaniach w Moto Angeles – hiszpańskiej siedzibie treningowej Motormanii. Za nami trzy lata doświadczeń, a czwarty sezon będzie nową i mamy nadzieję najlepszą do tej pory odsłoną programu Motormania KidzGP.  Oczywiście nie tylko jeździły – hacjenda MotoRmanii jest wspaniałym miejscem na wakacyjny wypoczynek.

Specyfika Programu 

Nasze hiszpańskie doświadczenia treningowe, obserwacja najlepszych i wzorowanie się na programach, które przynoszą na rynku hiszpańskim wymierne efekty, pozwoliły stworzyć nam podstawy wyjątkowego trenowania najmłodszych. Jego specyfiką jest dywersyfikacja ćwiczeń i nawierzchni, na której jeżdżą dzieci. Treningi na asfalcie przeplatane są bardzo ważnymi treningami flat trackowymi, które wymuszają prawidłową pracę ciałem, intensyfikują wyczucie uślizgów i uczą prawidłowego operowania gazem w momentach ograniczonej przyczepności tylego koła. Te treningi są podstawą codziennej pracy treningowej zawodników MotoGP.

Przenoszenie tych umiejętności na asfalt przychodzi wtedy łatwiej i nasz program udowodnił swoją skuteczność w sposób spektakularny i wymierny. Pomimo sukcesów jakie wychowankowie programu Motormania KidzGP odnieśli w wyścigach podchodzimy z dużą pokorą do naszego „know-how” – jesteśmy bowiem ciągle na początku drogi.  Staramy się nieustannie zdobywać wiedzę i ciągle ulepszać program na bazie zdobywanych doświadczeń. Treningami motocyklowymi zajmujemy się codziennie i robimy to na najbardziej wymagającym, hiszpańskim rynku.  Przed nami długa droga prowadząca naszych wychowanków do eliminacji Red Bull Rookies, ale możecie się w tą podróż wybrać razem z nami.

SUKCESY SPORTOWE PROGRAMU 

Największym sukcesem jest powstanie w sezonie 2019 zespołu MotoRmania KidzGP, gdzie początkowo tylko czwórka dzieci rywalizowała w ogólnopolskim Pucharze Pit Bike. Zespół powstał z inicjatywy czwórki rodziców, których zaangażowanie i pasja wyznaczyła i ciągle wyznacza nowe standardy. System treningowy MotoRmanii wzbogacony o wiele dodatkowych treningowych doświadczeń dał podstawy do rozwoju niezwykłych umiejętności, a rezultaty sportowe „naszych” dzieci były następujące:

  1. Mateusz Pasiuk- zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Pit Bike  klasy Stock 125cc
  2. Igor Teske – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Pit Bike klasy Stock 90cc
  3. Jeremiasz Wojciechowski- czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Pit Bike klasy Stock 90cc
  4. Maks Palmowski – szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Pit Bike klasy Stock 90cc

W trakcie sezonu do zespołu dołączyła Zuzia Lewandowska, która wywalczyła wysoką 11 lokatę w klasyfikacji generalnej STK90, oraz niezwykle utalentowany Dawid Nowak, który pokaże swój ogromny potencjał już za rok.

Wisienką na torcie był występ w barwach Motormania KidzGP Team aktualnego Mistrza Polski klasy SS300 Mateusza Hulewicza – Mateusz zgarnął dla naszej załogi ostateczne zwycięstwo w klasie Stock 150.

Zespół Motormania KidzGP końcówkę sezonu uwieńczył intensywnymi treningami w Hiszpanii, a dalszy rozwój będzie kontynuowany na maszynach klasy Moto5.

W sezonie 2020 przewidujemy powstanie satelickiego zespołu juniorskiego, który wraz z młodszymi dziećmi będzie próbował osiągnąć podobne sukcesy.

Cel do osiągnięcia za kilka lat: pomyślne kwalifikacje do Reb Bull Rookies.

Wspaniałe zakończenie sezonu dla MotoRmania KidzGP Team

NAJWAŻNIEJSZY SUKCES PROGRAMU – BEZPIECZEŃSTWO

Bardzo ważnym sukcesem Motormania KidzGP był wysoki poziom bezpieczeństwa naszych treningów. Przez trzy lata na żadnym z nich nie wydarzył się ani jeden przypadek poważnej kontuzji lub złamania. Żadne z dzieci nie ucierpiało, a okazjonalne siniaki były absolutną rzadkością. Ciężko połączyć rywalizację sportową na motocyklach z gwarancją bezpieczeństwa, ale można dobierać ćwiczenia oraz prędkości w sposób umiejętny i minimalizować ryzyko niefortunnych wydarzeń – tak właśnie robimy.

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z MOTORMANIA KidzGP ?

Dzięki temu, że w ramach programu można jeździć na naszych motocyklach, korzystać z naszych użyczonych na sezon kombinezonów rodzice, którzy nie są pewni czy ich pociechy będą na dłuższą metę zainteresowane jazdą na motocyklach nie muszą ponosić znacznych wydatków na sprzęt. Roczny okres treningowy dziecka zapewne wystarczy, aby stwierdzić czy dalsza kontynuacja, a co za tym idzie, niemała inwestycja w motocykl i sprzęt jest uzasadniona.

Dzieci bardziej doświadczone, które mają swoje motocykle mogą na nich trenować w ramach naszego programu i będą czerpać z nowych doświadczeń flat trackowych, ze zwiększonego wyczucia,  zaawansowanych technik prowadzenia maszyn na asfalcie oraz zabaw wyścigowych, które będą rozwijać ich jako zawodników.

W RAMACH PROGRAMU: OPŁACONY POBYT NA TYGODNIOWYM ZGRUPOWANIU W HISZPANII 

Tak, trzeba będzie sobie kupić bilety i przyjechać na własną rękę, ale zakwaterowanie oraz treningi są pokryte w ramach wpisowego. Dzieciaki będą trenować w Hiszpanii gdzie mają szansę stanąć w szranki ze swoimi rówieśnikami, a cały wyjazd można potraktować jako nagrodę za dobrze przepracowany sezon.

PROGRAM NA ROK 2020 w PUNKTACH 

  1. Program Motormania KidzGP na rok 2020 będzie przeznaczony dla dzieci od 4 do 10 roku życia włącznie – nie dotyczy dzieci, które ewentualnie zostają w programie z sezonu 2019.

Maksymalna ilość dzieci w programie to 30. uczestników.

2. Dzieci będą podzielone na grupy wiekowe:

a. 4-5 lat zajęcia na motocyklach elektrycznych.

b. 6-7 lat zajęcia na pocket bikach + motocykle typu pit bike z półautomatyczną skrzynią biegów

c. 8-10 lat zajęcia na maszynach pit bike z konwencjonalną skrzynią biegów.

3. Treningi dla poszczególnych grup wiekowych mogą różnić się terminami i miejscami treningowymi.

4. W Polsce zostanie przeprowadzonych 15 dni treningowych. Nasze lokalizacje to tor Modlin, tor Bydgoszcz,  tor Radom, Biejków w gminie Promna – będziemy korzystać z tych i innych obiektów w sezonie 2020.

5. W Hiszpanii dzieci skorzystają z 5 dni treningowych podczas zgrupowań przeprowadzonych w październiku oraz listopadzie 2020 – zajęcia flat trackowe odbędą się na plaży w miejscowości Rocketas de Mar, a jazdy torowe na naszym torze szkoleniowym w El Ejido.

6. Podczas pobytu w Hiszpanii dokonamy wewnętrznej oceny postępów dzieci, które otrzymają podsumowanie wraz ze wskazówkami dalszego rozwoju. Będziemy też szukać najzdolniejszych do  ewentualnego zasilania zespołu wyścigowego Motormania KidzGP.

7. Kalendarz z datami polskich treningów zostanie ogłoszony do końca marca 2020, po ogłoszeniu przez PZMot kalendarza zawodów od którego jest uzależniona dostępność instruktorów – pierwsze treningi przewidujemy pod koniec kwietnia 2020.

8. Kalendarz przyjazdów poszczególnych grup do Hiszpanii zostanie ustalony zaraz po zamknięciu naboru – planujemy ustalić grafik pobytów najpóźniej do końca grudnia 2019, tak aby z dużym wyprzedzeniem rodzice mogli zakupić bilety lotnicze.

JAKI JEST KOSZT PROGRAMU? 

Koszt programu na rok 2020 wynosi 2300zł. Ta kwota jest płatna z góry – w ciągu 7 dni od zgłoszenia dziecka. Po zebraniu 30 dzieci zamykamy listę.

CO OTRZYMUJĘ W TEJ KWOCIE? 

Kwota 2300zł – komplet treningów w Polsce uwzględniających użyczenie motocykli wraz z paliwem, użyczenie kombinezonu na czas udziału w programie, 7 dniowe zakwaterowanie dla dziecka i jednego z rodziców w hotelu Apartamentos Maracy w  Roquetas de Mar w Hiszpanii, 5 dni treningowych w Hiszpanii, opłacone obiekty treningowe oraz dostęp do motocykli treningowych w Hiszpanii.

JAKIE PONIOSĘ KOSZTY DODATKOWE? 

1. Kaucja za kombinezon. W sytuacji jeżeli dziecko nie ma swojego kombinezonu otrzyma od nas odpowiedni kombinezon w użyczenie na okres trwania programu – kombinezony zostaną wydane w dniu pierwszego treningu w zamian za kaucją zwrotną wynoszącą 800zł. Kwota zostanie oddana przy zwrocie kombinezonu.

2. Rodzice muszą zapewnić dziecku kask, rękawiczki oraz bezpieczne buty.

3. Rodzice ponoszą koszt biletów lotniczych do Hiszpanii, a także dostania się z dzieckiem do hotelu, oraz koszt własnego wyżywienia na miejscu. Rekomendujemy loty do Malagi lub Alicante, oraz wypożyczenie auta dzieląc jego koszt wspólnie z innymi rodzicami – kontakt rodzice mają poprzez grupę KidzGP utworzoną na Facebooku. Koszt biletów zakupionych   ze znacznym wyprzedzeniem nie powinien przekroczyć 700zł od osoby, koszt samochodu to około 100 euro na tydzień – do podziału na dwie rodziny.

ZAPRASZAMY – PROSIMY RODZICÓW O KONTAKT NA : pejser@motormania.com.pl

 

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły