Lista firm, które są najbliżej wyprodukowania szczepionki.

- MotoRmania

Na świecie co najmniej kilkadziesiąt zespołów złożonych z wysokiej klasy naukowców pracuje pełną parą nad znalezieniem szczepionki przeciw  COVID-19.

Jesteśmy portalem motocyklowym, ale w oczywisty sposób to co się w najbliższym czasie wydarzy w naszej branży jest ściśle związane z sytuacją ogólną dotyczącą wirusa,  który sparaliżował naszą rzeczywistość. Codziennie szukamy wiarygodnych informacji i od czasu do czasu chcielibyśmy wam przekazać pozytywne wieści. Wiele bardzo wiarygodnych źródeł wskazuje, że obecnie jest kilka firm, które są bardzo zaawansowane w pracy nad szczepionką. Są to:

1) Amerykanie: Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych (National Institute of Allergy and Infectious Diseases – NIAID) we współpracy z Moderna Therapeutics , Baylor College of Medicine,

2) Niemcy: CureVac ( firma, której udziały niedawno próbował zakupić amerykański rząd – informacje potwierdzone oficjalnie przez rząd niemiecki)

3) Francuzi: Sanofi Pasteur

4) Zespoły międzynarodowe: Janssen (należący do Johnson & Johnson) , GSK oraz Clover Biopharmaceuticals, Inovio Pharmaceuticals i Beijing Advaccine Biotechnology

Te firmy są oficjalnie wytypowane przez  WHO na kandydatów na szczepionki. Większość z nich jest już w fazie testów przedklinicznych, a 16 marca wspomniane Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych oraz Moderna podały szczepienie pierwszym ochotnikom.

Jednak to nie może uśpić naszej czujności – wszystkie naukowe źródła potwierdzają, że czas potrzebny na zbadanie i wprowadzenie do użycia szczepień to około półtora roku. Jest to ewidentnie coś ważnego dla naszej przyszłości, ale nie pomoże nam teraz. Zacznijmy traktować zagrożenie bardzo, bardzo poważnie. Im większa dyscyplina tym bardziej wyhamujemy rozwój pandemii i tym więcej czasu sobie kupimy. Zobaczcie co się dzieje w Chinach – pojawiają się pierwsze symptomy drugiej fali zarażeń. Czeka nas długa walka i bardzo dużo zależy od naszej dyscypliny.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl