VeteranCup, czyli spotkanie miłośników i wyścigi motocykli zabytkowych
MotoRmania
26 czerwca 2014

VeteranCup jest imprezą mająca na celu propagowanie użytkowania zabytkowych motocykli zarówno w życiu codziennym jak i w sporcie.

Informacja prasowa

Tegoroczna edycja zaplanowana jest jako luźne weekendowe spotkanie miłośników motocykli zabytkowych jak i wszelkiego rodzaju olschoolowych „wydumek” połączonych z doskonaleniem techniki jazdy i odrobiną rywalizacji. Nasze spotkanie będzie częścią festiwalu „Koszalin Pełnia Życia” i odbędzie się w dniach 5-6 lipca.

Serdecznie zapraszamy posiadaczy cafe racerów, bobberów, street trackerów, bratstyle’ów, scramblerów oraz aut w klimacie Kustom Kulture. Dla was również wiele atrakcji w tym możliwość podjęcia wyzwania na torze! Liczymy na to że pogoda dopisze i oprócz kręcenia coraz lepszych czasów i rozprawianiu przy ambrozji będzie też okazja wykąpać się w oddalonym o 15km Bałtyku…

Pierwsze dwie edycje odbywały się na torze gokartowym w Szczecinie, a w 2012 roku postanowiono przenieść imprezę do Koszalina. Miejscowy tor MotoPark, dzięki temu, że jest w rękach prywatnych, posiada znacznie lepsze zaplecze techniczne i gospodarcze, a nawierzchnia asfaltowa należy do najlepszych w kraju. Zawodnicy doceniają zarówno ciekawą charakterystykę toru z niewielkimi różnicami wniesień jak i to, że tor należy do „szybkich”.

Motocykle ścigać się będą w trzech klasach: • klasa I – motocykle sportowe o poj. do 175ccm których produkcję rozpoczęto do 1979 roku • klasa II – motocykle sportowe o poj. pow 175ccm których produkcję rozpoczęto do 1979 roku • klasa III specjal – oryginalne motocykle zabytkowe których produkcję rozpoczęto do 1979 roku oraz wszystkie inne motocykle nawiązujące stylistyką do motocykli klasycznych oraz motocykli typu cafe racer. (np. MZ TS 250 z 1981 roku oczywiście się klasyfikuje ponieważ produkcja MZ TS 250 rozpoczęła się przed 1979r)

Będą dwa rodzaje wyścigów: W biegach standardowych wygrywa zawodnik który pierwszy przekroczy linię start/meta oraz w biegach na regularność wygrywa zawodnik, którego pomiar czasów w wybranych trzech okrążeniach będzie najbardziej zbliżony do siebie.

Dla zawodników wpisowe wynosi 100zł. Wstęp dla widzów na imprezę jest bezpłatny. Panie ucharakteryzowane Pin-Up mile widziane! 😉 Harmonogram, regulaminy i wszelkie informacje na stronie organizatora veterancup.pl

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły