Ucieczka przed Strażą Leśną zakończona glebą i… groźbą użycia gazu?

- Piotr Jędrzejak

Straż Leśna z leśnictwa Kamień opublikowała na facebooku swój film z pościgu za dwoma motocyklistami na enduro. Reakcje okazały się zaskakujące.

Z jednej strony potrafimy zrozumieć, dlaczego Straż Leśna tak chętnie urządza nagonki na motocyklistów. Zdarzają się tacy, którzy niszczą lasy i potrafią uprzykrzać życie mieszkańcom. Ale to tylko ogólniki. Tymczasem na swoim filmie Straż Leśna goni dwóch ewidentnie młodych chłopaków, którzy nie mają zbyt dużo umiejętności, a do tego jadą wyłącznie ustaloną i ubitą drogą – bez zjeżdżania w las. Gdy po wyjeździe w teren zabudowany, chłopaki przewracają się sami o siebie, funkcjonariusze Straży Leśnej wyciągają gaz. Chłopaki dostali 1000 zł mandatu.

Opinie i komentarze na temat tej sytuacji są skrajne. Jedni mówią, że chwalenie się takim pościgiem oraz groźby użycia gazu przeciwko dzieciakom to żenada. Że strażnicy powinni dać spokój rekreacyjnym motocyklistom, a zająć się prawdziwymi problemami, jak chociażby zaśmiecanie lasów i nielegalna wycinka. Inni twierdzą, że pościg był słuszny, a wysoki mandat to świetny przykład dla innych motocyklistów: „motocykle powinny w ogóle nie wjeżdżać do lasów”.

Jakie jest Wasze zdanie?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl