Hamowanie z 250 km/h w wyścigu i… nagłe zniknięcie klamki sprzęgła!

- Piotr Jędrzejak

Dobrze, że akurat w tym zakręcie była strefa bezpieczeństwa, gdzie zawodnik mógł uciec. W wyścigach drogowych nie zawsze są takie strefy…

Andy Farrell brał ostatnio udział w wyścigu drogowym Cookstown 100 w Północnej Irlandii. Jak wiecie, w wyścigach drogowych nie ma miękkiej gry. Tak się zdarzyło, że na jednym z zakrętów, w trakcie walki z innym zawodnikiem, doszło do nieznacznego kontaktu. Szczegół tak mały, że Andy nawet nie zwrócił na to uwagi. Ale nie zauważył też, że w trakcie tego kontaktu odgięła mu się klamka sprzęgła. To jedna z tych klamek, które mają dodatkowe zawiasy zapobiegające wyłamaniu.

W efekcie Andy nie miał szans sięgnąć sprzęgła, a zauważył to dopiero przy hamowaniu do kolejnego zakrętu, z prędkości 250 km/h… A redukcja biegów i hamowanie silnikiem to istotny element wytracania prędkości. Było gorąco!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl