LRP Poland i Lucy Gloeckner razem w FIM EWC na Słowacji
MotoRmania
9 maja 2018

Polski zespół LRP Poland podczas zaplanowanej na najbliższy weekend trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC wystawi nietypowy skład. Podczas ośmiogodzinnego wyścigu na torze Slovakiaring na BMWS1000RR z numerem 90 zmieniać się będą Słowak Jaro Cerny, debiutujący w MŚ zaledwie 18-letni Arnaud Friedrich oraz Lucy Gloeckner, jedna z najszybszych kobiet na świecie. 

Informacja Prasowa

28-letnia Niemka to bardzo doświadczona zawodniczka. W 2015 roku w barwach BMW wywalczyła wicemistrzostwo Niemiec klasy Superstock 1000. Rok temu najpierw stanęła na podium FIM EWC klasy Superstock podczas ośmiogodzinnych zmagań na torze Oschersleben a następnie o niecałą sekundę rozminęła się z podium w klasyfikacji generalnej legendarnego wyścigu 24-godzinnego Bol d’Or. Trzy tygodnie temu Lucy razem z innym wspieranym przez BMW zespołem zakwalifikowała się do 24-godzinnego wyścigu w Le Mans na wysokim, trzecim miejscu.

W najbliższy weekend Gloeckner dołączy do Jaro Cernego oraz zaledwie 18-letniego Niemca, Arnauda Friedricha, który zadebiutuje w FIM EWC tydzień po podwójnym podium w swoim debiucie w europejskiej serii Alpe Adria klasy Superstock 1000. Cała trójka dosiądzie przygotowanego z fabrycznym wsparciem BMW S1000RR na oponach Pirelli. 

Polska ekipa imponowała w FIM EWC na Słowacji już rok temu, w składzie Markus Reiterberger, Michal Filla i Jaro Cerny najpierw sięgając po trzecie miejsce w kwalifikacjach, a następnie po siódmą pozycję w wyścigu.

Lucy Gloeckner w akcji podczas Le Mans 24h 2018

Tegoroczny wyścig FIM EWC 8h Slovakiaring odbędzie się w sobotę, w godzinach 14:30-22:30. Bezpośrednie relacje na antenie Eurosportu 2 w godzinach 14:00-15:00 i 17:30-22:25.

„Podobnie jak rok temu, udajemy się na Słowację z dużymi ambicjami i bardzo ekscytującym składem – mówi menedżer i doświadczony zawodnik ekipy, Bartłomiej Lewandowski, który trzy tygodnie temu startował w jej barwach w 24-godzinnym wyścigu FIM EWC w Le Mans. – Jaro zna tor Slovakiaring jak własną kieszeń, a Arnaud pokazał już w miniony weekend, że jest wielką wschodzącą gwiazdą wyścigów motocyklowych. Na Słowacji dołączy do nich Lucy Gloeckner, która jest nie tylko chyba najszybszą dzisiaj kobietą na świecie, ale w ogóle jedną z najszybszych osób w stawce mistrzostw świata FIM EWC. Co prawda ciężko pracowałem testując i przygotowując nasz motocykl do tego weekendu podczas ostatniej rundy Alpe Adria, ale gdy dzięki wsparciu BMW pojawiła się możliwość dołączenia Lucy do naszego składu, nie zastanawiałem się ani chwili i odstąpiłem swoje miejsce. Jestem pewien, że możemy w sobotę bez kompleksów rzucić wyzwanie światowej czołówce, chociaż oczywiście podczas wyścigów długodystansowych wszystko może się wydarzyć. Choć ośmiogodzinne zmagania to z pozoru „sprint” w porównaniu do wyścigów 24-godzinnych, to jednak nadal są one bardzo długie i wymagające, nie tylko dla zawodników, ale również mechaników i motocykla. Pod każdym względem jesteśmy jednak stuprocentowo przygotowani do walki.”

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły