Tor wyścigowy w Rzeszowie? Miasto czeka na opinie!
MotoRmania
27 marca 2014

Entuzjaści motoryzacji z Rzeszowa zamieścili na Platformie Dobre Pomysły projekt pod nazwą „Tor Wyścigowy w Rzeszowie”. Tym samym pytają mieszkańców, czy warto, by taki obiekt powstał w stolicy Podkarpacia.

Informacja prasowa

W Rzeszowie jest wielu fanów motoryzacji, którzy poszukują miejsca by trenować, podnosić swoje umiejętności oraz przygotowywać się do zawodów. Jakiś czas temu powstała inicjatywa wybudowania toru wyścigowego w Rzeszowie.

– Szukamy potencjalnego miejsca na lokalizację obiektu oraz staramy się zainteresować swoją wizją władze samorządowe i potencjalnych sponsorów. Jesteśmy także ciekawi opinii mieszkańców, co sądzą o inwestycji, która naszym zdaniem przyczyni się do rozwoju motoryzacji na Podkarpaciu – mówi Arkadiusz D. Leśniak-Moczuk, pomysłodawca budowy toru.

Projekt „Tor Wyścigowy w Rzeszowie” upubliczniono na Platformie Dobre Pomysły kilkanaście dni temu. Już pojawiają się ciekawe pomysły w ramach projektu i komentarze. Jedną z sugestii jest, by obiekt posiadał długi odcinek prostego toru, celem organizowania popularnych wyścigów na tzw. ¼ mili. Ciekawym pomysłem jest by obiekt w przyszłości posłużył do reaktywacji sekcji kartingowej w Rzeszowie i późniejszych wyścigów kartów. Internauci proponują także cykliczne imprezy motoryzacyjne z popularnym driftem, paleniem gumy, czyli też wyścigami samochodów i motocykli.

– Tutaj liczy się każdy ciekawy pomysł, który przyczyni się do powstania toru wyścigowego w Rzeszowie. Cenne są także opinie internautów, gdyż zobrazują skalę zainteresowania takim obiektem w naszym mieście – mówią sympatycy motoryzacji.

Każdy mieszkaniec Rzeszowa, który chce wypowiedzieć się w ramach projektu „Tor Wyścigowy w Rzeszowie” może to uczynić przez wcześniejsze zalogowanie się na dobrepomysly.erzeszow.pl – internetową platformę społeczną wspomagającą komunikację samorządu z mieszkańcami. Jest współtworzona przez rzeszowski Urząd Miasta oraz firmę Sprinet Polska. Rejestracji dokonuje poprzez własne konto internetowe lub przez konto na profilu Facebook.

– Zgłaszając własny pomysł lub opinię, należy skorzystać z formularza „dodaj pomysł” w projekcie „Tor Wyścigowy w Rzeszowie”. Wszyscy zalogowani mogą komentować zamieszczone propozycje, oceniać je lub zagłosować na nie – mówi Monika Sanek-Żmuda z firmy współtworzącej platformę.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem „Tor Wyścigowy w Rzeszowie” oraz do wyrażenia swoich opinii.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły