Tor Lublin zamknięty: czy i gdzie powstanie nowy tor?

- Piotr Jędrzejak

Władze Lublina i Lubartowa wykazują przychylność do pomysłu wybudowania nowego toru, jednak konkretów wciąż brak.

Na pewno znacie smutną historię Toru Lublin. Ten obiekt powstał 36 lat temu, kiedy jeszcze jego umiejscowienie było trochę dalej od zabudowań, niż dziś. Wiele lat później zdarzyło się, że władze miasta zezwoliły na wybudowanie obok osiedla, no i ludzie mieszkający kilkaset metrów od nitki w końcu zaczęli się burzyć. Tak wyglądał początek końca. Kilka lat temu teren Polski Związek Motorowy sprzedał tor deweloperowi. Z powodu opóźnień, Tor na szczęście dalej istniał i można było go użytkować – nie byle jak zresztą, bo przez ostatni czas praktycznie codziennie odbywały się na nim wydarzenia i szkolenia motoryzacyjne. Z początkiem roku 2015 obiekt został w końcu definitywnie zamknięty. Wychowało się na nim wielu pasjonatów motoryzacji, a jeszcze więcej osób bezpiecznie podnosiło swoje umiejętności jazdy motocyklami i samochodami.

Tor Lublin bw
R.I.P.

Co teraz? Gdzie trenować mają wszyscy ci pasjonaci? Na ten temat rozmawiali Prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz Artur Lis, były policjant, instruktor z Motocyklowego Klubu Sportowego Moto-Sekcja, który przez ostatni czas organizował wszelkie wydarzenia na Torze Lublin. Program został wyemitowany wczoraj na antenie TVP Lublin i polecamy, abyście OBEJRZELI GO POD TYM LINKIEM – Pytania Panoramy.

Podsumowując wypowiedź Prezydenta w dwóch słowach, winnych brak, ale na szczęście Miasto również chciałoby aby taki obiekt powstał. Niestety w samym Lublinie nie ma na to ani miejsca, ani funduszy… Co dalej? Szansą wydaje się być teren w Lubartowie (25 km od Lublina, 165 km od Warszawy), a przychylność do tego pomysłu wykazują zarówno władze Lublina, jak i Lubartowa oraz tamtejsi mieszkańcy. Pozostaje tylko jedno, bardzo ważne pytanie – kto miałby sfinansować budowę tego obiektu?

Jak czytamy na stronie wydarzenia FB „Walczymy o nowy tor dla Lublina!„, dnia 19. stycznia, czyli wczoraj, Prezydent nieformalnie obiecał podjęcie konkretnych akcji: „Po programie odbyło się nieformalne spotkanie Prezydenta z chłopakami z Driveartu i Motosekcji. W ciągu dwóch tygodni Prezydent miasta Lublin zobowiązał się do przedstawienia nam konkretów dotyczących nowego obiektu!!!”

Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl