The Distinguished Gentleman’s Ride – Warszawa 2018
MotoRmania
12 czerwca 2018

The Distinguished Gentleman’s Ride (DGR) to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz charytatywnych imprez motocyklowych w miastach na całym świecie. W tym roku odbędzie się już szósta jego edycja.

informacja prasowa

W ten sam weekend (29 września), w 90 krajach i ponad 600 miastach na świecie, około 100 000 motocyklistek i motocyklistów ubiera się w eleganckie stroje, by na swoich klasycznych i customowych motocyklach przejechać przez miasto. Sam przejazd jest poprzedzony zbiórką funduszy na rzecz walki z rakiem prostaty i realizację programów prewencji samobójstw wśród mężczyzn.

Warszawscy motocykliści uczestniczą w DGR od pierwszej edycji. W Polsce wydarzenie odbędzie się również w Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście. Każdy uczestnik DGR rejestruje się na stronie gentlemansride.com, wybiera kraj i miasto, w którym planuje wziąć udział w przejeździe. W ten sposób tworzy swoją podstronę, na której znajdują się takie informacje jak motocykl, na którym będzie jechał i kwota, jaką dotychczas zebrał. Aby zgromadzić fundusze, uczestnik może sam wpłacić pieniądze, a także poprosić znajomych, by zasilali jego konto. Od dwóch edycji DGR jest globalnie związany sześcioletnią współpracą z fundacją Movember, która koordynuje międzynarodowe kampanie dotyczące programów zdrowotnych dla mężczyzn, badania naukowe nad rakiem prostaty i działania prewencyjne związane z samobójstwami wśród mężczyzn. Wszystkie środki zgromadzone przez uczestników DGR w danym kraju są przekazywane do regionalnej centrali fundacji.

Globalnymi sponsorami wydarzenia są Triumph Motorcycles, producent zegarków Zenith, producent kasków motocyklowych Hedon Helmets oraz producent odzieży motocyklowej REV’IT. Dla uczestników z całego świata z największą ilością zgromadzonych środków przewidzieli oni nagrody rzeczowe.

Informacje na temat zdrowia mężczyzn, profilaktyki i badań zapewni Movember Polska, a nad bezpieczeństwem uczestników podczas przejazdu, kolejny rok z rzędu, będą czuwać motocyklowi ratownicy z Fundacji Moto-Medic.

Zachęcamy do odwiedzenia strony movember.org.pl, gdzie można dowiedzieć się więcej na temat zdrowia mężczyzn i znaleźć harmonogram bezpłatnych badań planowanych na listopad tego roku.

Data wydarzenia:
29.09.2018 Warszawa

Szczegóły wydarzenia zostaną opublikowane na oficjalnej stronie DGR a także na oficjalnych stronach w portalach społecznościowych Facebook oraz Instagram.

Globalni Sponsorzy
– Triumph Motorcycles
– Zenith Watches
– Hedon Helmets
– REV’IT

DGR w Warszawie wspierają
– Targ Śniadaniowy
– Fundacja Moto-Medic
– Moto Auto Klub

Partnerzy
– Movember Polska (movember.org.pl)

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły