Sosnowiec: motocyklista wjechał w rodzinę na pasach, matka nie żyje
Piotr Jędrzejak
27 czerwca 2019

Motocyklista potrącił matkę z dziećmi na przejściu dla pieszych. Matka odepchnęła dzieci, ale sama nie przeżyła uderzenia.

W środę w Sosnowcu doszło do tragicznego zdarzenia. Po godzinie 14:00 przez przejście dla pieszych na ul. Wojska Polskiego przy cmentarzu, przechodziła 39-letnia kobieta z dziećmi w wieku niespełna 7 i 9 lat. Rodzina schodziła już z pasów, gdy uderzył w nich motocykl.

Matka zauważyła nadjeżdżający pojazd, zdążyła odepchnąć dzieci. Sama jednak została potrącona przez motocykl. Pomimo długotrwałej reanimacji, życia 39-letniej kobiety nie udało się uratować. Dzieci nie odniosły żadnych obrażeń, prawdopodobnie dzięki szybkiej reakcji matki.

Miejsce zdarzenia.

25-letni motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy. Nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Ze zdjęć wynika, że jechał motocyklem sportowym, Hondą CBR600RR.

Dzieci oraz rodzina kobiety zostały objęte opieką psychologa. Decyzją prokuratora, motocyklista został zatrzymany.

Motocykl biorący udział w wypadku.

Nie znamy Sosnowca, ale z Google Map wynika, że miejsce tragicznego wypadku znajduje się na prostej drodze o niezakłóconej widoczności. Co w takim razie było powodem wypadku? Zabrakło skupienia na drodze przez upał, czy może rozsądku? Gdzie uwaga na drodze – tym bardziej, jeżeli w okolicy znajdują się przejścia dla pieszych? I przede wszystkim, gdzie prawo jazdy?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły