Motocyklista potrącił matkę z dziećmi na przejściu dla pieszych. Matka odepchnęła dzieci, ale sama nie przeżyła uderzenia.

W środę w Sosnowcu doszło do tragicznego zdarzenia. Po godzinie 14:00 przez przejście dla pieszych na ul. Wojska Polskiego przy cmentarzu, przechodziła 39-letnia kobieta z dziećmi w wieku niespełna 7 i 9 lat. Rodzina schodziła już z pasów, gdy uderzył w nich motocykl.

Matka zauważyła nadjeżdżający pojazd, zdążyła odepchnąć dzieci. Sama jednak została potrącona przez motocykl. Pomimo długotrwałej reanimacji, życia 39-letniej kobiety nie udało się uratować. Dzieci nie odniosły żadnych obrażeń, prawdopodobnie dzięki szybkiej reakcji matki.

Miejsce zdarzenia.

Miejsce zdarzenia.

25-letni motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy. Nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Ze zdjęć wynika, że jechał motocyklem sportowym, Hondą CBR600RR.

Dzieci oraz rodzina kobiety zostały objęte opieką psychologa. Decyzją prokuratora, motocyklista został zatrzymany.

Motocykl biorący udział w wypadku.

Motocykl biorący udział w wypadku.

Nie znamy Sosnowca, ale z Google Map wynika, że miejsce tragicznego wypadku znajduje się na prostej drodze o niezakłóconej widoczności. Co w takim razie było powodem wypadku? Zabrakło skupienia na drodze przez upał, czy może rozsądku? Gdzie uwaga na drodze – tym bardziej, jeżeli w okolicy znajdują się przejścia dla pieszych? I przede wszystkim, gdzie prawo jazdy?