Samochód wjeżdża na czerwonym – groźny wypadek z motocyklistą w Częstochowie

- Piotr Jędrzejak

Nie lubimy udostępniać i oglądać tego typu materiałów. Jednak ze zdarzenia płynie pewna nauka. Jeżeli więc ma to uratować czyjeś zdrowie lub życie, warto się zapoznać.

zdjęcia:
Bartek Knysak, Karol Piątek
za pośrednictwem czestochowskiedrogi.pl

Wypadek miał miejsce w Częstochowie, na skrzyżowaniu al. Pokoju i al. Wojska Polskiego, dnia 7 maja po godzinie 19:00. Kierujący samochodem Skoda z dużą prędkością uderzył w motocyklistę.

Jak donosi redakcja czestochowskiedrogi.pl, w wypadku poszkodowane zostały dwie osoby. Zostały zabrane do szpitala.

Według relacji świadków, motocyklista jechał prawidłowo, natomiast samochód wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Dwa filmy z kamer pokładowych zdają się w zupełności potwierdzać tę teorię. Da się także zauważyć, że samochód poruszał się ze znaczną prędkością. Policja bada sprawę.

wypadek_motocyklista_al_pokoju_3

Jeżeli scenariusz wypadku wywnioskowany z nagrań jest prawdziwy, to wjechał na „głębokim” czerwonym. Motocyklista miał pierwszeństwo, ale co z tego? To motocyklista jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i to on narażony jest na niebezpieczeństwo. Dlatego pamiętajcie, aby mieć oczy dookoła głowy, nawet mając pierwszeństwo. Czasem wystarczy tylko rzut oka na lewo i prawo…

Zobacz też: Czego pilot RAF może nauczyć nas o bezpieczeństwie na drodze?

wypadek_motocyklista_al_pokoju_8

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl