Red Bull Kart Fight – najszybszy amator kartingu poszukiwany!
MotoRmania
22 maja 2013

Polska odsłona międzynarodowego projektu Red Bull Kart Fight, którego zadaniem jest znalezienie najszybszego amatorskiego kierowcy kartingowego na świecie, rusza 1 czerwca!

Informacja prasowa

Każdy, kto w ramach rywalizacji będzie chciał wykręcić najszybszy czas, powinien spróbować swoich sił na lokalnym torze kartingowym. Zawodnicy z najlepszymi wynikami zmierzą się w połowie sierpnia w finale ogólnopolskim na ulicznym torze w Krakowie. Najszybszy z najszybszych pojedzie reprezentować nasz kraj w światowym finale, który odbędzie się na jesieni. Ambasadorem projektu jest jedyny Polak biorący udział w całym cyklu WRC 2013 – Michał Kościuszko.

Blisko 3 lata minęły od rywalizacji Red Bull As w Karcie, w której wzięło udział przeszło 4000 uczestników. W wielkim finałe na Placu Trzech Krzyży w Warszawie zmierzyło się 24 amatorskich kierowców gokartów walczących o tytuł najlepszego. Zwycięzcą został Dariusza Madura ze Zbylitowskiej Góry, który wywalczył pojedynek na torze z Jaime Alguersuarim, kierowcą Formuły 1 z teamu Scuderia Toro Rosso.

Red Bull As w Karcie powraca na polskie tory kartingowe w nowej – międzynarodowej odsłonie. Tym razem jednak ma wymiar globalny i będzie rozgrywany w kilkudziesięciu krajach. Cel jest jeden – znaleźć najszybszego amatorskiego kierowcę gokartowego na świecie!

„Wszystkich zainteresowanych kartingiem i sportami motorowymi zapraszam do udziału w Red Bull Kart Fight. W środowisku rajdowym dość często spotykam się z opiniami, że polscy kierowcy potrafią zaskakiwać na torach kartingowych. Warto więc to udowodnić i podjąć wyzwanie! Sprawdźcie swoje umiejętności w Red Bull Kart Fight – szukamy najszybszego Polaka, który pojedzie reprezentować nasz kraj w finale światowym! Jest więc o co walczyć! ” – zachęca Michał Kościuszko, ambasador projektu Red Bull Kart Fight w Polsce, jeden z najlepszych kierowców rajdowych.

POLSKA EDYCJA RED BULL KART FIGHT:

• W pierwszym etapie każdy (powyżej 15 roku życia, spełniający wymogi regulaminowe), kto od 1 czerwca do 14 lipca zgłosi się na jeden z 37 torów biorących udział w projekcie, będzie mógł swój najlepszy czas okrążenia zgłosić do ogólnej klasyfikacji projektu.
• Najszybsi zawodnicy z każdego toru, wyłonieni na podstawie najlepszego uzyskanego czasu jednego okrążenia, zostaną zaproszeni na finały regionalne, które odbędą się na 3 torach, w: Tarnowie (20 lipca), Warszawie (27 lipca) i Sopocie (3 sierpnia)
• 18 najlepszych kartingowców, wybranych podczas finałów regionalnych wystartuje w połowie sierpnia w wielkim wyścigu ulicznym w Krakowie.

Nagrodą dla zwycięzcy będzie możliwość reprezentowania Polski w światowym finale, który odbędzie się jesienią. Dodatkową atrakcją na finale ogólnopolskim będzie obecność gwiazd ze świata sportów motorowych.

Lista torów, na których będzie można od 1 czerwca 2013 wziąć udział w Red Bull Kart Fight, dostępna jest stronie www.redbullkartfight.pl.

Partnerami projektu są: RMF FM, TVP Sport, Red Bull MOBILE, Interia.pl, Gazeta Wyborcza Kraków, Bravo Sport, Tesco

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły