Quadowcy dokonują zatrzymania obywatelskiego pijanego kierowcy: naje&@ny to do domu!

- Piotr Jędrzejak

Jestem z siebie dumny, hehe, i tyle. Uratowaliśmy może komuś życie.”

W sobotę 1 czerwca ekipa QuadowyVlog z podkarpacia wybrała się na testy quada Kymco. W trakcie jazdy zauważyli dwóch prawdopodobnie pijanych mężczyzn w samochodzie, na środku skrzyżowania.

Chłopaki z QuadowyVlog:
„Jazdy pod wpływem alkoholu nie uznajemy, dlatego nie mogliśmy przejść obok tej sytuacji obojętnie. Zauważyliśmy stojący na środku skrzyżowania samochód. Po chwili dotarło do nas, że siedzący w nim panowie są totalnie pijani. Zatrzymaliśmy się niedaleko, by obserwować rozwój sytuacji. Gdy pijany kierowca odpalił silnik i zaczął jechać, bez zastanowienia wkroczyliśmy do akcji.

Nie możemy być obojętni na takie sytuacje!
Reagujmy.”

Sprawdźcie, jak to wszystko wyglądało:

Nagranie trwa 17 minut, a więc zaznaczyliśmy najważniejsze momenty:

– Na początku nagrania quadowcy zwracają uwagę na prawdopodobnie nietrzeźwych w aucie, obserwują ich i zastanawiają się, jakie działania podjąć.
– 1:30 – Pijani ruszają, quadowcy zatrzymują auto i rozpoczynają dyskusję.
– 3:45 – Quadowiec traci nerwy, wyciąga kluczyki z auta. Ze swojego quada bierze też gaz łzawiący, ponieważ pijany pasażer sprawia wrażenie niebezpiecznego.
Dyskusja z kierowcą i pasażerem nabiera emocji. „Naje&@ny to do domu!” Ciężko przekonać ich do opuszczenia samochodu.
– 6:20 – Pasażer jest w takim stanie, że nie potrafi otworzyć drzwi, bo zaryglowane…
– ok. 7:00 – Kierowca rozpoczyna proces wychodzenia z auta.
– 7:50 – Kierowca nie jest w stanie utrzymać się na nogach. Ciężko mu się wysłowić.
– 10:40 – Już po interwencji, quadowcy podsumowują sytuację. Opowiadają o swoich emocjach i przebiegu zatrzymania.

Zgodnie z tym, co słyszymy od głównego bohatera, kierowca samochodu był pod silnym wpływem alkoholu, miał 3,5 promila – tak wykazało badanie alkomatem przeprowadzone przez policję na miejscu. Dowiadujemy się, że auto będzie odholowane, a kierowca został zabrany. Quadowcy „stracili” na tej akcji blisko 3 godziny. Są zadowoleni z finału, ale całkiem trafnie zauważają, że interwencja policji mogłaby być sprawniejsza.

Quadowiec: „Drugi raz postąpiłbym dokładnie tak samo. Jestem z siebie dumny, hehe, i tyle. Uratowaliśmy może komuś życie”.

I słusznie, masz kolego pełne prawo do dumy. Brawo!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl