Quadowcy dokonują zatrzymania obywatelskiego pijanego kierowcy: naje&@ny to do domu!
Piotr Jędrzejak
3 czerwca 2019

Jestem z siebie dumny, hehe, i tyle. Uratowaliśmy może komuś życie.”

W sobotę 1 czerwca ekipa QuadowyVlog z podkarpacia wybrała się na testy quada Kymco. W trakcie jazdy zauważyli dwóch prawdopodobnie pijanych mężczyzn w samochodzie, na środku skrzyżowania.

Chłopaki z QuadowyVlog:
„Jazdy pod wpływem alkoholu nie uznajemy, dlatego nie mogliśmy przejść obok tej sytuacji obojętnie. Zauważyliśmy stojący na środku skrzyżowania samochód. Po chwili dotarło do nas, że siedzący w nim panowie są totalnie pijani. Zatrzymaliśmy się niedaleko, by obserwować rozwój sytuacji. Gdy pijany kierowca odpalił silnik i zaczął jechać, bez zastanowienia wkroczyliśmy do akcji.

Nie możemy być obojętni na takie sytuacje!
Reagujmy.”

Sprawdźcie, jak to wszystko wyglądało:

Nagranie trwa 17 minut, a więc zaznaczyliśmy najważniejsze momenty:

– Na początku nagrania quadowcy zwracają uwagę na prawdopodobnie nietrzeźwych w aucie, obserwują ich i zastanawiają się, jakie działania podjąć.
– 1:30 – Pijani ruszają, quadowcy zatrzymują auto i rozpoczynają dyskusję.
– 3:45 – Quadowiec traci nerwy, wyciąga kluczyki z auta. Ze swojego quada bierze też gaz łzawiący, ponieważ pijany pasażer sprawia wrażenie niebezpiecznego.
Dyskusja z kierowcą i pasażerem nabiera emocji. „Naje&@ny to do domu!” Ciężko przekonać ich do opuszczenia samochodu.
– 6:20 – Pasażer jest w takim stanie, że nie potrafi otworzyć drzwi, bo zaryglowane…
– ok. 7:00 – Kierowca rozpoczyna proces wychodzenia z auta.
– 7:50 – Kierowca nie jest w stanie utrzymać się na nogach. Ciężko mu się wysłowić.
– 10:40 – Już po interwencji, quadowcy podsumowują sytuację. Opowiadają o swoich emocjach i przebiegu zatrzymania.

Zgodnie z tym, co słyszymy od głównego bohatera, kierowca samochodu był pod silnym wpływem alkoholu, miał 3,5 promila – tak wykazało badanie alkomatem przeprowadzone przez policję na miejscu. Dowiadujemy się, że auto będzie odholowane, a kierowca został zabrany. Quadowcy „stracili” na tej akcji blisko 3 godziny. Są zadowoleni z finału, ale całkiem trafnie zauważają, że interwencja policji mogłaby być sprawniejsza.

Quadowiec: „Drugi raz postąpiłbym dokładnie tak samo. Jestem z siebie dumny, hehe, i tyle. Uratowaliśmy może komuś życie”.

I słusznie, masz kolego pełne prawo do dumy. Brawo!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły