Pościg za nietrzeźwym motocyklistą. Nowe policyjne BMW R1250RT w akcji [Wideo]

- Sebastian Radwan

Pijany i bez prawa jazdy

Na nagraniu widać, jak policjant poruszający się na motocyklu z włączonymi sygnałami świetlnymi, dźwiękowymi ściga innego motocyklistę, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Prędkość motocykla sięga 225 km/h. Następnie oba motocykle wjeżdżają do miejscowości, mijają zakręt i kilkadziesiąt metrów dalej, motocyklista który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, traci panowanie nad swoim pojazdem, przewraca się i spada z motocykla. Uciekający nie odniósł obrażeń. Po jego zatrzymaniu okazało się, że 23-latek był nietrzeźwy (blisko 1,5 promila alkoholu), dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, a jego motocykl nie ma aktualnych badań technicznych.

Nagranie policyjnego pościgu za motocyklistą

Policjanci z Komenda Miejska Policji w Słupsku chcieli zatrzymać jednego z motocyklistów do kontroli. Ten jednak, zamiast się zatrzymać, przyspieszył i zaczął uciekać. – Nie stosował się do znaków, a jego prędkość znacznie przekraczała 200 km/h. Mundurowi przez blisko 15 kilometrów jechali za uciekającym kierowcą, który w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i spadł z motocykla, na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Zatrzymany przez policjantów 23-latek, był pijany i nie miał uprawnień do kierowania.

Cytat – Pomorska Policja

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl