Policja zatrzymała busa z kradzioną Yamahą R1, kierowca w areszcie!
Piotr Jędrzejak
2 listopada 2016

Przewoził busem motocykl skradziony w Warszawie, a teraz odpowie za paserstwo!

Od redakcji: W poprzednim tygodniu Facebooka okrążył kolejny post na temat skradzionego motocykla. Tym razem padło na R1 z Warszawy (wspomniany post, już po edycji właścicielki Yamahy). Tym razem jednak policji udało się odzyskać motocykl! Poniższa informacja znalazła się na stronie Komendy Stołecznej Policji.

Kryminalni z Mińska Mazowieckiego i z Halinowa zatrzymali do kontroli busa, którym kierował 30-letni mieszkaniec Legionowa. Okazało się, że w samochodzie znajduje się motocykl skradziony kilkanaście godzin wcześniej w Warszawie. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, a później usłyszał zarzut paserstwa umyślnego polegającego na ukryciu i przewożeniu skradzionego motocykla, przedstawiony mu przez funkcjonariuszy z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu północnopraskiej komendy.

R1 przed kradzieżą.

Policjanci z wydziału kryminalnego mińskiej komendy wspólnie z komendantem Komisariatu Policji w Halinowie oraz funkcjonariuszami z zespołu kryminalnego, brali udział w realizacji ustaleń związanych z namierzaniem osób mogących mieć związek z przestępczością samochodową.

W ramach opisywanych działań i ustaleń operacyjnych, policjanci zatrzymali do kontroli busa na ulicy Warszawskiej w Dębem Wielkim. Samochodem kierował 30-letni mieszkaniec Legionowa.

Policjanci sprawdzili ładunek, jaki przewoził kierowca. Okazało się, że w części ładunkowej busa ukryty był motocykl. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych, potwierdzono że został on skradziony kilkanaście godzin wcześniej w Warszawie.

Skradziony motocykl przewożony busem.

Motocykl zabezpieczono na parkingu depozytowym, a podejrzanego przewieziono do policyjnego aresztu. 30-latek trafił następnie do północnopraskiej komendy, gdzie policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, przedstawili mu zarzut karny paserstwa, czyli ukrycia i przewożenia motocykla pochodzącego z kradzieży.

Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Tymczasem północnoprascy policjanci od mienia będą dalej pracować nad ustaleniem osób mogących mieć związek z kradzieżą motocykla.

Kierowca busa trafia do aresztu.
Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły