Policja zatrzymała busa z kradzioną Yamahą R1, kierowca w areszcie!

- Piotr Jędrzejak

Przewoził busem motocykl skradziony w Warszawie, a teraz odpowie za paserstwo!

Od redakcji: W poprzednim tygodniu Facebooka okrążył kolejny post na temat skradzionego motocykla. Tym razem padło na R1 z Warszawy (wspomniany post, już po edycji właścicielki Yamahy). Tym razem jednak policji udało się odzyskać motocykl! Poniższa informacja znalazła się na stronie Komendy Stołecznej Policji.

Kryminalni z Mińska Mazowieckiego i z Halinowa zatrzymali do kontroli busa, którym kierował 30-letni mieszkaniec Legionowa. Okazało się, że w samochodzie znajduje się motocykl skradziony kilkanaście godzin wcześniej w Warszawie. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, a później usłyszał zarzut paserstwa umyślnego polegającego na ukryciu i przewożeniu skradzionego motocykla, przedstawiony mu przez funkcjonariuszy z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu północnopraskiej komendy.

skradziona yamaha r1

R1 przed kradzieżą.

Policjanci z wydziału kryminalnego mińskiej komendy wspólnie z komendantem Komisariatu Policji w Halinowie oraz funkcjonariuszami z zespołu kryminalnego, brali udział w realizacji ustaleń związanych z namierzaniem osób mogących mieć związek z przestępczością samochodową.

W ramach opisywanych działań i ustaleń operacyjnych, policjanci zatrzymali do kontroli busa na ulicy Warszawskiej w Dębem Wielkim. Samochodem kierował 30-letni mieszkaniec Legionowa.

Policjanci sprawdzili ładunek, jaki przewoził kierowca. Okazało się, że w części ładunkowej busa ukryty był motocykl. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych, potwierdzono że został on skradziony kilkanaście godzin wcześniej w Warszawie.

r1 na busie w trakcie zatrzymania

Skradziony motocykl przewożony busem.

Motocykl zabezpieczono na parkingu depozytowym, a podejrzanego przewieziono do policyjnego aresztu. 30-latek trafił następnie do północnopraskiej komendy, gdzie policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, przedstawili mu zarzut karny paserstwa, czyli ukrycia i przewożenia motocykla pochodzącego z kradzieży.

Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Tymczasem północnoprascy policjanci od mienia będą dalej pracować nad ustaleniem osób mogących mieć związek z kradzieżą motocykla.

kierowca busa trafia do aresztu

Kierowca busa trafia do aresztu.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl