Podkarpaccy motocykliści dzieciom – zdjęcia z MotoMikołajów!
MotoRmania
11 grudnia 2012

Motocykliści z forum podkarpackie2oo.pl jak zwykle wykazali się wielkim sercem, szczególnie jeżeli chodzi o najmłodszych w okresie świątecznym. Na tegoroczne Mikołajki saldo zbiórki pokazało 6623,21 zł, które w całości zostało przeznaczone dzieciakom. To jednak nie wszystko – jak nakazuje MotoMikołajowa tradycja, najmłodszych trzeba było przecież odwiedzić na motocyklach! Co z tego, że temperatura znacznie spadła poniżej zera, była śnieżyca, a drogi stały się białe… Zobaczcie to wszystko na zdjęciach!

 

Fred z forum krótko opisał całą akcję:

 

Nawet sroga zima, która zaskoczyła mieszkańców z całej Polski, nie była w stanie pokrzyżować planów członkom forum motocyklowego „Podkarpackie dwa kółka”!

 

W niedzielę pomimo oblodzonej i śliskiej  drogi, padającego śniegu i mrozu, który nie oszczędzał nikogo, na Podkarpaciu znalazło się kilkunastu śmiałków, którzy wytrwali w swoich zamiarach do końca i postanowili dopiąć swego. Rozbudzili ze snu zimowego swoje motocykle i ruszyli z uśmiechem na twarzy, pozytywną energią i workami prezentów do podopiecznych Domu dla Dziecka w Łopuszcze Małej k. Kańczugi. Dzieciaki z niecierpliwością wyglądały Mikołajów na dwóch kołach, aż w końcu się doczekały. Od pierwszych  chwili dzieciaki nie skrywały swoich zadowolonych min, uśmiechu i entuzjazmu do motocyklistów.

 

Wszyscy bez wyjątku świetnie się bawili  i stanowili zwartą, wesoła grupę. Dzieciaki bardzo radosnym okrzykiem przywitały Mikołaja, za co ten odwdzięczył się upragnionymi prezentami. W trakcie rozdawania prezentów, można było usłyszeć  słowa modlitwy, wierszyki i piosenki w wykonaniu podopiecznych. Odbyły się także indywidualne konkursy z nagrodami. Prawdziwym gwoździem programu okazało się zbiorowe wykonanie przez dzieci znanego przeboju T. Niecika „Cztery osiemnastki” Po rozdaniu prezentów wszyscy udaliśmy się na filiżankę gorącej kawy i ciasto zaserwowane przez gospodarzy. Dowodem zadowolenia i wdzięczności były podziękowania Dyrekcji Palcówki oraz  wręczone nam kwiaty i  laurki z podziękowaniami wykonane własnoręcznie przez dzieci.

 

W tym roku była to już kolejna akcja przeprowadzona przez motocyklistów zrzeszonych na forum „Podkarpackie  dwa kółka”. Wcześniej miały miejsce akcje z okazji pożegnania zimy czyli „Topienie marzanny” oraz z okazji Dnia Dziecka. Motocykliści po raz kolejny udowodnili, że stać ich na wiele. Swoim zachowaniem pokazali, że mają duże serca,  które otwierają dla  innych potrzebujących pomocy i wsparcia w tych  trudnych czasach.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły