otoMoto Team wziął udział w Verva Street Racing
MotoRmania
21 września 2012

Verva Street Racing to wielkie święto wszystkich miłośników motoryzacji.

Informacja prasowa

W samym sercu Warszawy swoje umiejętności prezentowali kierowcy m.in. Formuły 1, rajdowcy, motocykliści i kaskaderzy. Przed 100-tysięczną publicznością wystąpili także zawodnicy otoMoto Team: Klaudia Podkalicka, Joanna Miller i Hubert „Raptowny” Dylon.

Verva Street Racing to impreza, podczas której można było oglądać w jednym miejscu najróżniejsze pojazdy. Odbyło się ponad 40 wyścigów i pokazów. Tuż po rozpoczęciu imprezy oficjalną paradą, na torze ulicznym kolejno pojawiały się bolidy ścigające się niegdyś w morderczym wyścigu Le Mans, po nich na scenę wkroczyły legendarne brytyjskie auta sportowe, historyczne samochody rajdowe z tras Monte Carlo, Fordy Mustangi, motocykle marki Harley-Davidson, a nawet amerykański wóz strażacki.

W ósmym bloku, który rozpoczął się ok. 14.30, podziwiać można było specjalistów od samochodowego i motocyklowego stuntu. Przed publicznością zaprezentował się Hubert Dylon „Raptowny”, który należy do pionierów polskiego freestyle’u motocyklowego i jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w tej dyscyplinie. Hubert jeździ na zmodyfikowanym BMW F800R. Razem z Hubertem wystąpił także Chris Pfeiffer – jeden z najlepszych motocyklowych kaskaderów na świecie.

Zobacz też: Film Marcina Idziaszka z Verva Street Racing

Po motocyklistach na torze pojawiły się różne modele Lamborghini, amerykańskie muscle cars, bolidy Formuły 1 i Formuły 3, samochody przygotowane do driftu, auta rajdowe i wiele, wiele innych.

Kolejnym motocyklowym akcentem był blok nr 20 z udziałem motocykli Dakar i Supermoto. otoMoto Team reprezentowała Joanna Miller startującą w Mistrzostwach Świata oraz w Pucharze Polski Kobiet w Motocrossie. Tym razem Asia pojechała na motocyklu typu supermoto – KTM Duke 690, który na asfalcie sprawdził się lepiej, niż bezkompromisowa maszyna KTM SX-F 250, którą ściga się na torach motocrossowych. Asia zaprezentowała się u boku mistrzów motocyklowych rajdów terenowych takich jak Marc Coma czy Cyril Despres.

Ostatnim akcentem otoMoto Team był przejazd Klaudii Podkalickiej w bloku nr 22 – Cross & Country, w którym udział wzięli zawodnicy rajdów terenowych. Klaudia Podkalicka to jedyna kobieta w Polsce i w Europie ścigająca się w tej zdominowanej przez mężczyzn konkurencji. Można ją było oglądać za kierownicą Mitsubishi Pajero T2. Klaudia wraz z innymi sportowcami wzięła także udział w pokazowej zmianie kół w bolidzie Formuły 3.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły