Nowe paliwa MILES i MILESplus na stacjach Statoil: o co chodzi?

- MotoRmania

Stacje Statoil w Polsce rozpoczynają sprzedaż nowych paliw pod marką miles. Dzięki wzbogaconej formule i nowym dodatkom uszlachetniającym zawartym w paliwach miles, można pokonać do 3% dłuższą trasę bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Od redakcji: Paliwa na stacjach Statoil zostają zastąpione nowymi o nazwie „miles” oraz „milesPLUS”. Od firmy Statoil otrzymaliśmy informację prasową na ten temat i postanowiliśmy podzielić się nią z Wami, abyście wiedzieli o co tu chodzi.

informacja prasowa

Wraz z marką miles firma Statoil Fuel & Retail wprowadza na rynek ofertę nowych, udoskonalonych benzyn i olejów napędowych. Standardowa oferta miles gwarantuje większy zasięg bez dodatkowych kosztów. Oferta premium pod nazwą milesPLUS obejmuje produkty zwiększające osiągi silnika, skutecznie czyszczące jego podzespoły i chroniące je przed zanieczyszczeniami, dzięki czemu silnik pracuje płynniej i zwiększa się jego żywotność.

miles i milesPLUS są paliwami wysokiej jakości, zawierającymi pakiet dodatków uszlachetniających opracowanych, tak by móc dojechać do 3% dalej na każdym litrze paliwa.

Produkty miles firmy Statoil Fuel & Retail zostały opracowane na bazie unikalnej specjalistycznej wiedzy, doświadczeń oraz wieloletnich prac badawczo-rozwojowych koncernu i współpracujących z nim instytutów – wyjaśnia Krzysztof Starzec, Senior Director Fuel w Statoil Fuel & Retail Polska.

miles na stacjach statoil
miles

Zmniejszenie zużycia paliwa i emisji spalin oraz poprawa parametrów pracy silnika zostały potwierdzone przez niezależny Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL w Bielsku-Białej. Paliwa miles i milesPLUS poddano badaniom porównawczym z paliwami standardowymi bez dodatków, spełniającymi polskie i europejskie normy EN-590 oraz EN-228. Wyniki przeprowadzonych testów jednoznacznie potwierdziły fakt, że paliwa miles są bardziej ekonomiczne.

Testy zostały przeprowadzone zgodnie z Rozporządzeniem Europejskiej Komisji Gospodarczej (UNECE) oraz ściśle z określonymi metodami i procedurami na kilku rodzajach silników, reprezentujących około jedną piątą wszystkich typów pojazdów poruszających się po europejskich drogach. Łącznie przeprowadzono 357 pomiarów wielkości zużycia paliwa. W celu oszacowania średniego obniżenia zużycia paliwa, testy zostały przeprowadzone na różnych typach pojazdów, przy różnych stylach jazdy, w zróżnicowanych warunkach pogodowych i drogowych oraz z różną częstotliwością użycia paliw miles.

Wyniki badań wykazały kluczowe zalety paliw miles, tj. zmniejszenie zużycia oleju napędowego średnio do 3.0%, a maksymalnie nawet do 4.2%, oraz zmniejszenie zużycia benzyny średnio do 3.3%, a maksymalnie nawet do 4.8% na tym samym zbiorniku paliwa. Dodatkowa korzyść to mniejsza emisja spalin, mówi Rafał Droździak, Senior Fuel Product Manager w Statoil Fuel & Retail Polska.

Produkty premium pod nazwą milesPLUS oprócz wymienionych wyżej korzyści, opracowano pod kątem większej mocy i przyspieszenia. Paliwa milesPLUS dodatkowo czyszczą i chronią silnik przed zanieczyszczeniami, by zwiększyć moc i moment obrotowy oraz zapewnić optymalne osiągi i zużycie paliwa.

W celu osiągnięcia najlepszych wyników należy używać paliw miles regularnie, mając na uwadze, że zużycie paliwa zależy również od innych czynników takich jak: typ silnika, ciśnienie w oponach, warunki pogodowe, warunki drogowe, czy styl jazdy.

Dotychczasowe nazwy paliw oferowanych w sieci stacji Statoil: Eurosuper 95, Suprema 98, SupraDiesel, DieselGold, zmieniają się na nowe: miles 95, milesPLUS 98, miles diesel, milesPLUS diesel.

miles i milesplus paliwo benzyna ropa statoil

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl