Nowe paliwa MILES i MILESplus na stacjach Statoil: o co chodzi?
MotoRmania
27 maja 2015

Stacje Statoil w Polsce rozpoczynają sprzedaż nowych paliw pod marką miles. Dzięki wzbogaconej formule i nowym dodatkom uszlachetniającym zawartym w paliwach miles, można pokonać do 3% dłuższą trasę bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Od redakcji: Paliwa na stacjach Statoil zostają zastąpione nowymi o nazwie „miles” oraz „milesPLUS”. Od firmy Statoil otrzymaliśmy informację prasową na ten temat i postanowiliśmy podzielić się nią z Wami, abyście wiedzieli o co tu chodzi.

informacja prasowa

Wraz z marką miles firma Statoil Fuel & Retail wprowadza na rynek ofertę nowych, udoskonalonych benzyn i olejów napędowych. Standardowa oferta miles gwarantuje większy zasięg bez dodatkowych kosztów. Oferta premium pod nazwą milesPLUS obejmuje produkty zwiększające osiągi silnika, skutecznie czyszczące jego podzespoły i chroniące je przed zanieczyszczeniami, dzięki czemu silnik pracuje płynniej i zwiększa się jego żywotność.

miles i milesPLUS są paliwami wysokiej jakości, zawierającymi pakiet dodatków uszlachetniających opracowanych, tak by móc dojechać do 3% dalej na każdym litrze paliwa.

Produkty miles firmy Statoil Fuel & Retail zostały opracowane na bazie unikalnej specjalistycznej wiedzy, doświadczeń oraz wieloletnich prac badawczo-rozwojowych koncernu i współpracujących z nim instytutów – wyjaśnia Krzysztof Starzec, Senior Director Fuel w Statoil Fuel & Retail Polska.

Zmniejszenie zużycia paliwa i emisji spalin oraz poprawa parametrów pracy silnika zostały potwierdzone przez niezależny Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL w Bielsku-Białej. Paliwa miles i milesPLUS poddano badaniom porównawczym z paliwami standardowymi bez dodatków, spełniającymi polskie i europejskie normy EN-590 oraz EN-228. Wyniki przeprowadzonych testów jednoznacznie potwierdziły fakt, że paliwa miles są bardziej ekonomiczne.

Testy zostały przeprowadzone zgodnie z Rozporządzeniem Europejskiej Komisji Gospodarczej (UNECE) oraz ściśle z określonymi metodami i procedurami na kilku rodzajach silników, reprezentujących około jedną piątą wszystkich typów pojazdów poruszających się po europejskich drogach. Łącznie przeprowadzono 357 pomiarów wielkości zużycia paliwa. W celu oszacowania średniego obniżenia zużycia paliwa, testy zostały przeprowadzone na różnych typach pojazdów, przy różnych stylach jazdy, w zróżnicowanych warunkach pogodowych i drogowych oraz z różną częstotliwością użycia paliw miles.

Wyniki badań wykazały kluczowe zalety paliw miles, tj. zmniejszenie zużycia oleju napędowego średnio do 3.0%, a maksymalnie nawet do 4.2%, oraz zmniejszenie zużycia benzyny średnio do 3.3%, a maksymalnie nawet do 4.8% na tym samym zbiorniku paliwa. Dodatkowa korzyść to mniejsza emisja spalin, mówi Rafał Droździak, Senior Fuel Product Manager w Statoil Fuel & Retail Polska.

Produkty premium pod nazwą milesPLUS oprócz wymienionych wyżej korzyści, opracowano pod kątem większej mocy i przyspieszenia. Paliwa milesPLUS dodatkowo czyszczą i chronią silnik przed zanieczyszczeniami, by zwiększyć moc i moment obrotowy oraz zapewnić optymalne osiągi i zużycie paliwa.

W celu osiągnięcia najlepszych wyników należy używać paliw miles regularnie, mając na uwadze, że zużycie paliwa zależy również od innych czynników takich jak: typ silnika, ciśnienie w oponach, warunki pogodowe, warunki drogowe, czy styl jazdy.

Dotychczasowe nazwy paliw oferowanych w sieci stacji Statoil: Eurosuper 95, Suprema 98, SupraDiesel, DieselGold, zmieniają się na nowe: miles 95, milesPLUS 98, miles diesel, milesPLUS diesel.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły