Niedzielna kolizja dwóch policjantów na motocyklach: o co chodzi?
Piotr Jędrzejak
28 maja 2014

Dwaj motocykliści mieli stłuczkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że byli to policjanci na policyjnych motocyklach!

W ostatnich dniach polski internet okrąża zdjęcie dwóch policyjnych motocykli, które najwyraźniej miały stłuczkę. Ze zdjęcia możne wywnioskować niewiele, ale jedne ze spostrzeżeń to fakt, że policjantom nic się nie stało. To dobrze. Po drugie wygląda na to, że w zdarzeniu brały udział wyłącznie dwa pojazdy, czyli motocykle policyjne. A to ciekawe, prawda?

My również otrzymaliśmy te zdjęcia, z samego źródła, od Marcina (wielkie dzięki!). Marcin ustrzelił te fotki dnia 25. maja, w niedzielę, w miejscowości Łasin (woj. kujawsko-pomorskie).

Przy okazji Marcin napisał:

Mam wrażenie, że niewielu motocyklistów widziało taką sytuację więc postanowiłem wysłać do Was takie oto fotki.

Stuprocentowa racja! Takiej sytuacji nie widzieliśmy! Zdjęcia oczywiście okrążyły internet w krótszym czasie, niż potrafisz wymówić „niezła stłuczka”. Oczywiście domyślną reakcją internautów na to zdjęcie był szeroko rozumiany „hejting”. Czy słusznie? Postanowiliśmy znaleźć na to odpowiedź.

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, nadkom. Monika Chlebicz zdradziła nam szczegóły tego wydarzenia:

Do zdarzenia doszło 25 maja, około godziny 11:05 na drodze krajowej nr 16, w miejscowości Łasin, przy ul. Odrodzenia Polski. Policjant jadący motocyklem Yamaha nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w jadący przed nim motocykl Honda, którym również kierował policjant (funkcjonariusze mieli wspólny patrol).

Policjant kierujący Yamahą został ukarany mandatem karnym w wysokości 220 zł i 6 punktami karnymi.

Widzicie? Wasza podstawowa wątpliwość została rozwiana – policjant został ukarany, można! Ale czy całe to zdarzenie ma jakieś głębsze znacznie? Według nas niekoniecznie. Wydaje nam się, że policjant też człowiek, też popełnia błędy. Tym razem błąd polegał na nieuwadze i niegroźnej stłuczce.

To chyba nic strasznego? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły