Motory – krótki film o Junaku M-10 z 1961 roku

- Piotr Jędrzejak

„Szkoda tylko, że jeszcze o 50 kilo za ciężki, o 10 fonów za głośny i o 5 patyków za drogi. A jednak, 80 sztuk dziennie z fabryki w Szczecinie na użytek krajowych i zagranicznych entuzjastów.”

Film pochodzi z Repozytorium Cyfrowego Filmoteki Narodowej (klik), ma tylko niewiele ponad minutę i odnosimy wrażenie, że jest częścią jakiegoś większego dzieła. Niestety nie jesteśmy pewni jakiego, ale niespecjalnie nam to przeszkadza!

Sprawdźcie kilka ujęć z fabryki oraz z testów Junaka M-10. Swoją drogą, niezły śmieszek z tego komentatora: „Junak zdobywa bez trudu złote medale na motocrossach i schody na Wałach Chrobrego. A więc chyba można garażować w przedpokoju nawet, gdy się mieszka na dziesiątym piętrze.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl